Každý vztah v sobě nese očekávání obou partnerů, se kterými se ruku v ruce pojí i nějaké to zklamání. Některé rány jsou ovšem zásadní. Buď vztahem od základů otřesou nebo jej přímo zlikvidují. Co by se ve fungujícím a láskyplném vztahu nemělo stávat a na co si dát pozor?

Nevěra

Jen málokdy vztahu prospěje (jak by se snad někteří mohli mylně domnívat). Mnohem častěji jej zničí. Na nepříliš fungující vztah ukazuje také fakt, že jeden z partnerů na zálety vážně pomýšlí a tuto možnost zvažuje. Je-li nám ve vztahu dobře a cítíme-li se v něm naplněni, na skotačení jinde přece nemáme myšlenky.

Fyzické a psychické násilí

Situace, kdy jeden z partnerů chce maximálně ovládat toho druhého, nebo jej za něco trestat a ubližovat mu, do láskyplného vztahu nepatří. Tyran své chování sice může láskou ospravedlňovat, s tímto citem a dospělým vyrovnaným vztahem ale nemá jeho chování nic společného. Z takového vztahu raději honem pryč.

Podezírání

Neustálé podezírání, obviňování, potřeba vyžadovat důkazy o čemkoli mohou přejít až do patologické žárlivosti. Ta je nejčastěji důsledkem velmi nízkého sebehodnocení. Krapet žárlivosti okoření každý vztah, ale co je moc, to je příliš. Chorobné projevy žárlivosti spolehlivě rozbijí jakýkoli vztah. Jeho konec je jen otázkou času a výdrže podezíraného partnera.

Nedodržování slibů

Partner opakovaně slibuje a své sliby nedrží? Párkrát se to dá přejít, omluvit pracovním stresem, zdravotním stavem a tak podobně. Ale je-li nedodržování slibů takřka na denním pořádku, nemá vztah mnoho šancí k přežití. Pevné nervy s chronickým slibovačem vám spokojenost ve vztahu nepřinesou.

Vyhledávání příležitostí, jak trávit volný čas bez partnera

Pozorujete na partnerovi, že svůj volný čas raději tráví bez vás, třeba ve společnosti svých přátel a známých? Jistě, nemusíte spolu trávit každou volnou chvíli. Pokud se ale dostaví pocit, že se vám partner vyhýbá a více ho to baví jinde, zbystřete. Možná není vše tak v pohodě, jak by se na první pohled zdálo.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno