dítě a matka

Ve škole se děti naučí mnoha různých dovednostem – od čtení, správné gramatiky, přes logiku až po chemii a biologii. Jen málokdo ale děti připravuje na ten skutečný život tam venku, který je čeká v momentě, kdy opustí školní lavice. V některých případech tedy až v 26letech. Jak v nich můžete už odmalička přirozeným způsobem budovat sebejistotu a vyzdvihnout přitom do popředí vlastnosti, na kterých skutečně záleží? Vyzkoušejte třeba následující 3 tipy:

  • Chvalte lidi ve vašem okolí

Upozorněte na „hrdiny všedních dnů“ ve vašem okolí. Všímejte si jejich pozitivních vlastností a otevřeně je před dětmi chvalte. Může to být váš soused, partner, babička nebo děda, případně nějaká filmová postava. Otevřeně řekněte, co přesně se vám na nich líbí a proč. Je váš soused manuálně zručný? Pochvalte ho před dětmi za jeho šikovné ruce. Je babička nadaná kuchařka? Pochvalte její jídlo a obdivujte, jak ve svém věku stále ještě vytváří nové chuťové kombinace.

dítě

  • Upozorněte děti na to, že i oni mají takové vlastnosti

Pokud se vašim dětem líbí, když je někdo hodný, chytrý nebo šikovný, motivujte je k činnostem a skutkům, které je dovedou k těmto vlastnostem. Chvalte je, pokud to uznáte za vhodné, a srovnávejte jejich činy s činy hrdinů.

  • Povzbuzujte je v tom, aby dělali věci, které je přiblíží k jejich „hrdinům“

Pakliže vaše děti k někomu vzhlíží (a on má skutečně chvályhodné vlastnosti), motivujte je k tomu, aby dělali co nejvíce činů, které je k jejich hrdinům přiblíží. A často je chvalte. Uvidíte, že jejich sebedůvěra bude postupně přirozeným způsobem růst.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno