Zatímco na pobytové zájezdy u moře můžete jet klidně s miminkem, pokud si na to troufnete, na poznávací zájezd už potřebujete parťáka, se kterým se můžete domluvit a hlavně kterého to bude bavit. Kdy je na to správný čas?

Jak staré dítě zvládne poznávací zájezd

I když každé dítě je originál, ve věku 8–10 let zvládne poznávací zájezd již opravdu každé dítě. Nečekejte také příliš dlouho, protože od nějakých 15 let s vámi děti nebudou už chtít jezdit nikam. (Pak se zase na čas vrátí k rodičům, hlavně proto, že s rodiči je to vyjde levněji.

Pár rád, jak dětem cestování a poznávání zpříjemnit

  1. Vyberte cestovku, která s dětmi počítá

Vyberte si takovou cestovku, která má v nabídce menu pro děti, animační programy na volné dny, koupání mezi poznávacími výlety.

  1. Pozor na dobrého průvodce

Raději se informujte předem, jestli i pan průvodce nebo paní průvodkyně má v oblibě děti, aby jim nevadily všudypřítomné otázky a občasné zlobení. Dobrý průvodce také dokáže dětem zprostředkovat poučení zábavnou formou, a děti se tak nebudou nudit.

  1. Jeďte s partou kamarádů

Nic neoceníte tak, jako pomoc dospělých kamarádů a dětské kamarády pro svoje děti. Vždy raději vyrazte za poznáním s partou podobně laděných rodičů a hlavně dětí. Občasné nesnáze se tak lépe překonávají.

  1. Prožívejte zážitky s dětmi

Jestliže jste se vypravili na poznávací zájezd s dětmi, dávejte se dobrý pozor na to, abyste buď nepoznávali všechno sami a na děti neměli čas, anebo naopak všechno nepodřizovali jen dětem. Optimální je střední cesta a hlavně – prožívejte společně!

  1. Veďte si cestovatelský deník

Spolu s dětmi si vyčleňte jeden blok či sešit, do kterého si budete zapisovat navštívená místa a všechny poznatky i zábavné historky. Nikdy nevíte, kdy se vám zápisky můžou hodit (např. až budete chtít popisovat nafocené snímky a nebudete si moct vzpomenout, odkud že to bylo).

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno