Imunita neboli obranyschopnost našeho organismu je velmi důležitá a je základem našeho zdraví, podporovat bychom ji tedy měli neustále a celoročně. Zejména tedy v zimě, kdy je chladné počasí pro naše tělo zatěžkávací zkouškou. Chladné počasí není jediná hrozba, mnohem hůře mohou působit i výkyvy počasí a méně slunečního světla, které stojí za úbytkem a poklesem energie. Dnes si povíme pár tipů, jak posílit imunitu a proplout zimou zdraví, jako řípa.

Česnek

Ne nadarmo se říká, že česnek je přírodní antibiotikum, protože posiluje celkový organismus. Jaké jsou jeho pozitivní účinky na naše zdraví? Česnek přirozeně desinfikuje, působí proti zánětu kdekoli v těle, poradí si také s mykózami a některými parazity a v neposlední řadě má antioxidační účinky. Je důležité vědět, že vařením se jeho účinnost podstatně sníží, doporučuji ho tedy konzumovat syrový. Pokud to zvládnete, tak jen tak v přirozené podobě. Můžete ho ale také prolisovat a použít do různých pomazánek či dipů.

Aloe vera

Tato zázračná rostlina v našem výčtu nesmí chybět. Aloe vera má stejně jako česnek také nespočet pozitivních účinků na naše zdraví. Dokáže posílit a pročistit náš organismus. Aloe vera se nejčastěji užívá v podobě potravinových doplňků. Co dostanete na oplátku? Zbaví váš organismus nepříjemné zátěže, budete odolnější proti virům a bakteriím, chrání vás proti nachlazení a v neposlední řadě očistí vaše tělo od toxinů, které se v něm pravidelně usazují.

Zázvor

Dalším skvělým pomocníkem je zázvor. Zázvor je zdrojem vitaminů A, B1, B2, C, E a obsahuje i spoustu minerálních látek – sodík, vápník, draslík, fosfor, železo a hořčík. Jaké jsou jeho další benefity? Posiluje imunitu a také dokonale prohřeje vaše tělo. Je také skvělý na trávení – podporuje chuť k jídlu, potlačuje pálení žáhy a nadýmání. Zázvor do sebe můžete dostat úplně jednoduchou cestou a to přípravou zázvorového čaje. Na zimu ideální. Zázvor nastrouhejte, zalijte vařící vodou a nechte 10 minut odstát. Poté sceďte a přidejte med a citrón. Dobrou chuť!

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno