Zdroj foto: pixabay

Návod na to, jak roky zanedbávanou pleť vyléčit přes noc, vám nikdo nedá. Kouzlo je v pravidelnosti. Pečovat o svou pleť musíte každý den, aby vaše snaha přinesla ovoce.

Pravidelná péče

Pokožku si nejlépe myjte dvakrát denně. Poprvé ráno, abyste odstranily nečistoty, které se na ní usadily přes noc a podruhé večer proto, abyste si umyly líčení a špínu, která se na obličej dostala přes den. Samozřejmostí je se poctivě odličovat, avšak obličej byste si měli pravidelně a důkladně umývat i pokud se nelíčíte. Používejte čistící gel vhodný pro typ vaší pleti. Co se přípravků na obličej týká – čím přírodnější, tím lepší. Při vybírání vhodného čistícího gelu tedy dbejte i na znalost jeho složení. Přípravky plné chemikálií vám mohou podráždit obličej. Gel naneste na vlhkou pokožku a krouživými pohyby pleť čistěte. Poté opláchněte přiměřeně teplou vodou. Horká voda příliš vysušuje. Nakonec si tvář opláchněte studenou vodou, která vám uzavře póry a osušte čistým ručníkem. Čištění pleti by vždy mělo probíhat šetrně a bez dření.

Hydratace

Aby byla pleť zdravá a svěží navenek u uvnitř, je potřeba ji pečlivě hydratovat. Hydratační krém by tedy neměl chybět v kosmetické výbavě žádné ženy. Hydratačních krému existuje také nepřeberné množství, vyberte si ten, který je vhodný k typu vaší pleti. Kromě hydratace pomocí krémů je také důležité dodržovat pitný režim. Ženy s krásnou a zářivou pletí toto moc dobře vědí.

Zdroj foto: pixabay

Pořádek v kosmetice

Kosmetika – stejně tak jako potraviny – má své datum spotřeby. Také se vám jistě už stalo, že jste si koupili kupříkladu novou řasenku, daly ji do šuplíku a vzpomněly si na ni až za rok. Pozor na to. I kosmetika se kazí a mohla by poté udělat na vaší tváři neplechu. Kupujte tedy jen takové množství kosmetiky, kterou jste schopny řádně spotřebovat.

Čisté štětce

Čistý štětec je naprostý základ. Dokážete si představit, kolik bakterií na sobě může mít dlouho používaný nemytý štětec? Ideální je po každém líčení štětec přestříknout desinfekcí a alespoň jednou týdně ho umýt. K sehnání jsou různé čistící přípravky přímo na štětce, ale dobře vám poslouží i obyčejný šampon.

Nesahejte si na obličej

Jednak si zbytečným saháním na obličej rozmažete make-up, ale především si tak na obličej zanášíte také různé nečistoty, což vede k zanícené pleti s akné. Na obličej si tedy ideálně sahejte, co nejméně a nejlépe s umytýma rukama.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno