Zdroj foto: envato

Ačkoli tomu počasí nyní příliš nenasvědčuje, léto je již za dveřmi! Krémy, které jste používala v zimě, nyní odložte a začněte se připravovat na letní péči o pokožku. Správná péče by se měla přizpůsobovat aktuálnímu ročnímu období, neboť je naše pleť velmi citlivá na vlivy zvenčí. Jak tedy na péči o pleť v létě?

V zimě naše pokožka dostala pořádně zabrat. Vystavovala se neustálým přechodům z tepla do zimy a mráz na ni také zanechal pěknou paseku. A teď je tu léto – další období, které je pro naši pokožku velmi náročné. Odhalujeme se a tak je naše pokožka plně vystavená veškerým vnějším vlivům – silné sluneční paprsky, prach, chlorovaná voda a další… Abychom na pokožce minimalizovali škody, je potřeba se o ni pořádně a pečlivě starat a věnovat ji velkou pozornost. Ale stojí to za to! Ona se poté odvděčí hedvábnou jemností a krásným dlouhotrvajícím opálením.

Zdroj foto: envato

Peeling

V létě zařaďte do své pravidelné pečující rutiny peeling. Peeling je pravidelné šetrné obrušování kůže, které dokáže odstranit odumřelé kožní buňky a patří na obličej i celé tělo. Peeling navíc také podporuje prokrvení pokožky, pomáhá proti celulitidě a stimuluje lymfatický systém. Tady jeho přínosy však nekončí! Také se díky němu budete rovnoměrněji opalovat a lépe využijete všechny účinné látky z péče o pleť, jelikož do obroušené pleti lépe proniknou. Pozor! Nikdy nepoužívejte peeling na spálenou pokožku od slunce.

Hydratace

Léto, koupání a opalování – to zní skvěle. Když to ale vezmete z druhé stránky, znamená to pro vaši pleť slanou či chlorovanou vodku a nadbytek slunečního záření. Tato kombinace vede k vysušení pokožky a také k jejímu předčasnému stárnutí. Jak proti tomu bojovat? Pořádnou hydratací, takže se v létě řiďte heslem: Kdo maže, ten jede! Pokožku pravidelně ošetřujte tělovým mlékem či hutnějším tělovým máslem / olejem.

Opalovací krém

Už i první letní sluneční paprsky dokážou být velmi zákeřné. Chraňte svou pokožku tedy krémem či mlékem s co nejvyšším ochranným faktorem. Opalovací krém používejte pokaždé, když odcházíte z domu. I krátká cesta do práce se vám může nějakým způsobem protáhnout a zdržet vás venku a může se lehce stát, že vaše pleť dostane nadměrný nápor slunečního záření. A je rozhodně lepší dodržovat prevenci, než poté řešit spálenou pokožku, no ne?

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno