Zdroj foto: envato

Jak vybrat skluzavku pro dítě: Den dětí, vysvědčení, narozeniny nebo prostě jen touha dětem udělat radost. Prostě jste se rozhodli koupit skluzavku. Při projíždění internetu ale zjišťujete, že to asi nebude tak snadné, jak jste předpokládali? Inspirujte se naším manuálem, jak vybrat skluzavku, jejíž koupě nebudete litovat.

Je třeba si zodpovědět základní otázky: kdo, kde, kdy, proč a jak se na klouzačce bude klouzat?

  1. Věk dětí

    Zdroj foto: envato

Při výběru vezměte v potaz v první řadě, pro jak staré dítě/děti skluzavku vybíráte a jak dlouho počítáte, že jim bude sloužit. Rozumně zhodnoťte například i věkový rozdíl sourozenců nebo časté návštěvy dětí z příbuzenstva.

  1. Rozměry

Právě věk dětí vám pomůže při rozhodování ohledně velikosti skluzavky. Obecně se má za to koupit raději delší a větší skluzavku, na níž se malé děti budou nějakou dobu učit jezdit, než mít malou, která bude ty velké nudit.

  1. Umístění

Venku, nebo vevnitř? Možná si říkáte, že to je prakticky jedno, ale ono není. Existuje spousta velmi kladně hodnocených skluzavek, až na jeden drobný zádrhel. Dětem se po nich dobře klouže doma, tedy bez bot. Jakmile si děti boty nazují, podrážky jim o skluznou plochu drhnou. Stejně tak je tento parametr potřebný pro posouzení úrovně stability. Doma vám ji vítr nepřevrátí.

  1. Koncepce

Dle místa či případného přemisťování skluzavky se rozhodněte, z čeho upřednostňujte, aby byla vyrobena. Existují jak skluzavky celoplastové, které jsou praktické jak na ven, tak dovnitř, lehce se čistí, nereziví, ale mohou být méně odolné; tak skluzavky, které mají z plastu vyrobenu pouze skluznou plochu. Můžete také zakoupit pouze samotnou skluzavku a schůdky vyrobit či ji připevnit k dětskému vyvýšenému zahradnímu domku. Vše je o vašich preferencích.

  1. Detaily, na kterých záleží

Při výběru neopomeňte ani detaily, které se na první pohled nemusí zdát podstatné, ale mohou klouzání značně zpříjemnit. Věnujte pozornost schůdkům (nebudou pro děti příliš nebezpečné, nebudou se v nich zasekávat nohy, atd.), madlům na přidržení a třeba i možnosti napojení hadice s vodou.

Úplně nejdůležitější radou při výběru nejen skluzavky je řídit se podle recenzí a zkušeností (ne)spokojených uživatelů. Klidně se poptejte i svých známých. Přejeme, ať dobře vyberete.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno