Líčení je pro některé ženy velmi důležité, ať už je to jejich koníček a nebo se díky němu cítí lépe a atraktivněji. Ještě důležitější je však odličování. Tedy, správné odličování. Každá žena přece touží po tom, mít krásnou bezchybnou pleť. Pokud se nebudete správně odličovat, nikdy toho nemůžete dosáhnout.

Začínáme u očí!

Při odličování začínáme ideálně u očí. Použijte přípravek přímo určený na odlíčení očí a vatové tamponky. Pokožka kolem očí je velmi citlivá, zacházejte s ní tedy při odličování šetrně a opatrně. Odličujte jemnými krouživými pohyby, díky kterým zamezíte tvoření vrásek. Rozhodně se nepokoušejte tyto partie agresivně drhnout – důležitá je jemnost. Proč nezanedbávat řádné odlíčení očí? Neodlíčené oči mohou být příčinou vzniku zánětu spojivek. A estetický důvod? Pokud se neodličujete a necháváte řasy přes noc zatížené řasenkou, vaše řasy budou slábnout a více se lámat.

A teď odstraníme zbytek make-upu!

Na zbytek tváře použijte také přípravek k tomu určený. Volba odličovací kosmetiky je velmi důležitá – pokud narazíte na produkt, který vám nevyhovuje, špatně reaguje s vaší pokožkou, jste po něm zarudlá nebo vám dokonce způsobuje svědění, okamžitě ho vyřaďte. Důležité také je, aby byl přípravek určený pro vás typ pleti (mastná pleť, suchá pleť, smíšená pleť).

Nyní přejdeme už k samotnému odličování. Pleť nejprve navlhčete vlažnou vodou, poté naneste odličovací přípravek na vatový tamponek a s ním krouživými pohyby od středu ke krajům odstraňujte make-up a nečistoty. Nezapomínejte na krk! Tam pravděpodobně také nanášíte make-up či pudr a zaslouží si pozornost. Ovšem i pokud tam žádné líčidla nenanášíte, i tak tyto partie vyčistěte, protože jsou také velmi vystavované vnějšímu prostředí a nečistotám. Ve chvíli, kdy máte vatové tamponky úplně čisté, máte hotovo!

A na závěr nakrémovat!

Po odlíčení použijte svůj oblíbený krém a zhydratujte pokožku.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno