Metabolismus je nám z převážné většiny dán geneticky a je poměrně obtížné (nikoliv však nemožné) ho ve větší míře ovlivňovat. Existují různé cesty, kterými můžete látkovou výměnu v těle podpořit. Snad nejúčinnější možností je zařadit do svých aktivit pravidelný pohyb. Podpořit svůj metabolismus ale můžete také konzumací některých potravin. Které vám k tomu dopomohou?

  1. Jablečný ocet

Jablečný ocet je antioxidant, který se doporučuje především při redukčních dietách. Je známý pro svůj vysoký obsah pektinu, tedy vlákniny, která našemu tělu dodává pocit sytosti, zlepšuje trávení a omezuje chuť na sladké.

  1. Chilli

Chilli se řadí mezi potraviny s hřejivým účinkem. Obsahuje totiž složku zvanou kapsaicin. Právě ta napomáhá při odbourávání tuků a celkově příznivě působí na lidský metabolismus.

3. Zelený čaj

Zelený čaj se řadí mezi tzv. stimulanty, stejně jako například káva. Také obsahuje kofein, ale uvolňuje se do těla mnohem pomaleji. Zelený čaj je navíc zásaditý, a tudíž se doporučuje jako „zdravější alternativa“ ke kávě. Kromě toho obsahuje velké množství antioxidantů, díky kterým zpomaluje procesy stárnutí lidského těla. Dále působí příznivě na metabolismus, a „jako bonus“ tlumí pocit hladu.

4. Zázvor

Zázvor je označován jako super potravina především kvůli svému pozitivnímu vlivu na lidské zdraví. Výborným pomocníkem je také při zrychlování látkové výměny. Napomáhá totiž rychlejšímu trávení, a navíc také celkově „zahřívá“ lidský organismus.

5. Skořice

Skočice je rovněž známá především pro své antioxidační vlastnosti. Kromě toho výborně prokrvuje celý organismus a patří mezi „hřejivé“ potraviny, stejně jako chilli a zázvor. Skořice urovnává hladinu cukru v krvi, díky čemuž zpomaluje proces ukládání tuků. Kromě toho snižuje hladinu LDL cholesterolu v krvi.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

1 komentář

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno