Nápady na vánoční dárky pro děti: Pokud vaše děti píšou každoročně Ježíškovi, máte vyhráno. Tedy téměř, protože jsou i děti, které si od Ježíška přejí bobovou dráhu na zahradu (malou). Ale pokud jsou vaše děti ještě malé, nebo naopak příliš velké, aby na Ježíška věřily, přinášíme vám pár nápadů, čím je letos obdarovat.

Úplně malé děti (do 3 let)

Malým dětem udělá největší radost rozbalování dárků a šustění papíru. Nic nezkazíte velkým plyšákem, na kterém se dá sedět nebo ležet a zpříjemní každý dětský pokoj. Dřevěné hračky jsou zase přírodní a šetrné k životnímu prostředí – pokud to navíc budou hračky rozvíjející dětskou jemnou motoriku (zatloukání, šroubování atd.), pak zabijete dvě mouchy jednou ranou. Malé děti mají i velmi rády hudbu, takže takový xylofon, flétnička, píšťalka nebo bubínek pod stromečkem potěší.

Větší děti – introverti

Je vaše dítě od 5 do 10 let spíše introvert, a přesto si rádo hraje různé deskové a jiné hry? Obrovský výběr krásných menších i větších her pro jednotlivce nabízí výrobce Smart Games. Hra „Skákej“ například nabízí možnost rozvíjení logického myšlení prostřednictvím králíčků, kteří se musejí přeskakováním překážek (houbiček a lišek) dostat do svého domečku. Variant je mnoho od jednoduchých až po mistrovské a k dispozici je i řešení.

Větší děti – kluci

Klukům udělá radost auto na ovládání – nemusí to být jen osobní auto nebo sporťák, existují i míchačky, jeřáby či zametací stroje na ovládání. Rozhodujte se podle zájmů i věku dítěte. Pro největší kluky se hodí i vrtulník nebo dron. Docela vděčným dárkem jsou i stavebnice Lego – v současné době frčí zejména Lego Minecraft.

Větší děti – holky

Dívky přicházejí dřív do puberty než kluci, to je známá věc. A tak brzy přestanete kupovat hračky a začnete je obdarovávat oblečením (módní trička, sukně, šaty, kabátky), laky na nehty, očními stíny atd. Může se hodit i kabelka do divadla, nová čelenka, zrcadlo na noční stolek…

Dospívající děti

U těchto ratolestí asi nejvíc narazíte. Měkké dárky nejsou až tolik oblíbené a navíc se nejspíš netrefíte do vkusu potomka. Doporučujeme darovat poukaz, aby si dítě vybralo samo. Stejně už na Ježíška dávno nevěří. Můžete samozřejmě zkusit i nový smartphone, tablet nebo vybavení do pokoje – vždy se ale poraďte s dítětem nebo vybírejte společně.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

 

3 KOMENTÁŘE

    • Naprosto s vámi souhlasím!!! Asi to psaní blogu děsně vynáší, ale já mám normální práci. A nemyslím si, že rodiče dětí do 3 let by fakt potěšila píšťalka, bubínek nebo flétna:-)

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno