Zdroj foto: envato

Moderní maminka potřebuje na své výpravy s miminkem moderní, skladný a dobře ovladatelný kočárek, aby mohla bez obav vyrazit jak do víru velkoměsta, tak i na procházku do lesa.

Materiál

Nejdůležitější, na co byste se měly zaměřit, je materiál kočárku. Měl by být ušitý ze sofistikovaných materiálů a s precizními švy, a to tak, aby jakákoliv barva odrážela sluneční paprsky, aby se děťátko uvnitř nepřehřívalo, a přitom aby byl odolný větru i dešti. Samozřejmě při velkém dešti si vždy dokoupíte pláštěnku.

Kolečka

Kolečka můžete zvolit pevná, nebo nafukovací. Pevná jsou vhodná do města, nafukovací spíše do terénu, je ale potřeba počítat s tím, že by mohla prasknout, a mít doma náhradní. Někdy jsou výhodou pohybná kolečka, ale vždy je potřeba, aby měla možnost zaaretování.

Brzda

Brzda u kočárku může být v jeho spodní části anebo v rukojeti. Obě mají něco do sebe. Tu spodní jednoduše zašlápnete nohou, ale tu v rukojeti využijí třeba sportovně založené maminky, které chtějí za kočárkem jezdit na kolečkových bruslích.

Zdroj foto: envato

Nastavitelná rukojeť

Samozřejmostí by měla být nastavitelná rukojeť, aby s kočárkem kromě maminky mohl jezdit i tatínek nebo kdokoliv jiný. Výhodou je, pokud můžeme rukojeť zcela „přehodit“ přes kočárek a vozit kočárek jak popředu, tak pozadu (je to dobré i z toho důvodu, aby miminku nesvítilo sluníčko do očí).

Pětibodový bezpečnostní pás

Nejbezpečnější složka kočárku se nachází uvnitř. Samozřejmostí by měl být pětibodový bezpečnostní pás, který miminko i větší dítě ochrání od pádů nebo při převrácení kočárku.

Manévrovatelnost

Každá maminka ocení snadnou manévrovatelnost s kočárkem, třeba i jednou rukou – při nastupování do dopravního prostředku s dalším dítětem je to nezbytnost, ale i snadné skládání, kdykoliv potřebujete s kočárkem cestovat.

Co dokoupit ke kočárku:

  • pláštěnku,
  • slunečník,
  • fusak, deku,
  • přebalovací tašku s upínáním na rukojeť.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno