Zdroj foto: Doxymo, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Znamení Beran: Berani jsou tvrdohlaví, ale také si dokážou jít houževnatě za svým, jsou věrní svému partnerovi, bývají upřímní a jako ohnivý živel mohou být i pěkně vášniví.

Jaké kameny se hodí pro Berany

Beran určitě ocení některý z těchto kamenů: achát, akvamarín, ametyst, avanturín, citrín, diamant, fluorit, granát, heliotrop, hematit, chalcedon, jadeit, jaspis, karneol, kunzit, magnetit, rodochrozit, rodonit, rubín, safír, topaz.

Achát je pro Berany kamenem dodávajícím jim ochranu, sílu a harmonii. Potlačuje strach a dodává sebedůvěru. Podporuje soustředění, takže se bude hodit studujícím Beranům nebo Beranům pracujícím na význačných pozicích.

Citrín je symbolem štěstí, prosperity a hojnosti. Předchází nočním můrám a zvyšuje tvůrčí schopnosti. Má také schopnost čistit čakry, které mohou mít právě Berani často zablokované.

Diamant je nejčistší drahý kámen. Přináší štěstí, blahobyt, teplo a moudrost. Diamant se hodí k Beranovi díky své tvrdosti, jedná se totiž o nejtvrdší nerost vůbec.

Zdroj foto: Mario Sarto, CC BY-SA 3.0 <http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/>, via Wikimedia Commons

Granát – červený granát se hodí Beranovi zejména proto, že je to kámen dodávající energii. Ovšem podle okolností může dodávat klid, nebo naopak vášeň či zápal pro věc. Beranům se hodí jako amulet – zejména v těžkých životních situacích.

Hematit uzemňuje a ochraňuje svého majitele. Dále je to kámen, který pomáhá bojovat s různými závislostmi – na jídle, na kouření apod.

Magnetit potlačuje negativní emoce, posiluje důvěru ve vlastní intuici, může se použít jako talisman lásky pro čerstvě zamilované Berany.

Rubín – červený rubín se snoubí s Berany stejně jako granát, je to další kámen dodávající energii, teplo, lásku. Podněcuje touhu po životě a sexuální aktivitu. Také zahání strach, smutek a negativní myšlenky, stejně jako noční můry.

Topaz je ochranným kamenem proti všemu negativnímu. Přináší radost, štěstí, bohatství. Dokáže jak uklidňovat, tak dobíjet energii. Je to univerzální kámen pro všechny Berany.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno