Spolu s přicházejícím jarem je načase nastartovat svůj organismus, posílit funkci vnitřních orgánů a očistit ho od všech škodlivin, kterými bylo během zimy zaneseno. Než se pustíte do složitějších a komplikovanějších detoxikačních programů, měla byste zvážit veškerá zdravotní rizika a poradit se se svým lékařem. Pokud byste ale svému tělu chtěla pouze ulehčit, existují také obecné zásady, které může dodržovat každý, aniž by nějakým způsobem ohrozil své zdraví. Které to jsou?

Dodržujte pitný režim

Voda hraje při čištění organismu jednu z nejdůležitějších rolí. Při dostatečném přísunu tekutin se totiž tělo zcela přirozeně detoxikuje, odvádí z něj škodliviny a startuje ty správné trávicí procesy, které jsou pro důkladnou očistu těla nezbytně nutné. Ideální je pít čistou, nejlépe filtrovanou vodu, která je zbavená těžkých kovů. Pokud vám obyčejná voda nechutná, zkuste do ní přidat kapku citronu, který procesy detoxikace organismu zesílí.


Zlehčete svou stravu

V zimě jsou některé druhy ovoce a zeleniny jen těžko k dostání. Spolu s příchodem jara ale tento problém mizí, a navíc jsou dostupnější také potraviny z farmářských trhů. Ty jsou oproti těm supermarketovým méně chemicky ošetřené a obsahují více vitamínů. Pokud je to jen trochu možné, dávejte jim přednost.

Dopřejte si smoothie

Místo ovocných smoothie, pijte spíše ty zeleninové, případně jejich kombinaci. Ovoce totiž kromě vitamínů obsahuje také cukr, které v nadměrném množství zdraví spíše škodí. V rámci jarní očisty vsaďte na lépe stravitelné zeleninové nápoje.

Vsaďte na doplňky stravy

V neposlední řadě zkuste zařadit do svého jídelníčku také podpůrnou výživu, jako je mladý ječmen, chlorela nebo spirulina. Tyto zelené superpotraviny mají přirozeně detoxikační vlastnosti a proces čištění výrazně urychlí.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno