Zelený ječmen je velmi známý a oblíbený mezi vyznavači zdravého životního stylu. Důvodem jeho obliby je jeho velký přínos pro naše zdraví.

Co je zelený ječmen

Zelený ječmen jsou mladé výhonky ječmene, pěstovaného na polích, které nepoznaly chemické postřiky, chemická hnojiva a další chemické látky. Tyto mladé výhonky se rozdrtí, usuší a vylisují. Díky vysoké kvalitě půdy a šetrnému zpracování se mohou pyšnit celou řadou pozitivních účinků na naše zdraví.

Co se skrývá v zeleném ječmeni

Zelený ječmen je doporučován zejména díky pestré paletě minerálů. Najdeme v něm vápník, železo, hořčík, fosfor, draslík, zinek, křemík, chrom, mangan, měď. Ani jeho složení vitamínů není zanedbatelné. Obsahuje vitamíny C, E, A i vitamíny skupiny B. Kromě nich se v něm skrývají tuky, bílkoviny, sacharidy, enzymy a zejména velké množství chlorofylu, stejně, jako v každé zelené potravině.

Kvalita bílkovin je dána obsahem i výhodným poměrem aminokyselin, základních stavebních jednotek bílkovin. V této travině najdeme dokonce 8 esenciálních aminokyselin, látek, které naše tělo potřebuje, avšak si je nedokáže samo vyrobit a musí je přijímat potravou.

Všechny tyto látky vytvářejí jedinečný koktejl zdraví, díky nimž je zelený ječmen zařazen mezi super potraviny. Zelený ječmen vám prokáže mnohem větší služby než multivitamínový doplněk, obohacený o minerály.

Přírodní zelený ječmen versus zelený ječmen jako doplněk stravy

Zelený ječmen existuje také ve formě doplňku stravy. Nejedná se však o zelený ječmen, nýbrž o izolované vitamíny a minerály. I tento doplněk stravy našemu tělu dodá užitečné látky, nemůže však soupeřit se zeleným ječmenem.

V zeleném ječmeni všechny v něm obsažené látky spolu chemicky reagují a navzájem působí. Právě toto harmonické působení propůjčuje zelenému ječmeni jeho jedinečné účinky na naše zdraví. Navíc je zelený ječmen snadno vstřebatelný, což zajišťuje maximální využití všech látek, které obsahuje.

Přínos zeleného ječmene pro naše zdraví

Zelený ječmen slouží hlavně pro doplnění vitamínů a minerálů a jako detoxikační prostředek. Díky svým zásadotvorným účinkům snižuje kyselost v našem těle, navíc ho dokáže zbavit škodlivých látek, vzniklých jako odpad během biochemických reakcí. Čistí zejména krev a játra.

Tato travina provádí jemnou detoxikaci, je proto vhodná pro jedince, kteří mají své tělo zanesené toxickými odpadními látkami. Kromě toho podporuje léčbu anémie, zamezuje množená nepřátelských bakterií, urychluje hojení ran, podporuje střevní peristaltiku a snižuje vysoký krevní tlak.

Posiluje imunitní systém a chrání nás před infekcemi i záněty. Díky své schopnosti zrychlovat trávení, je osvědčeným prostředkem proti zácpě i k podpoře hubnutí. Navíc podporuje dobrou náladu a díky vysokému množství antioxidantů zpomaluje stárnutí buněk.

Zelený ječmen ocení také diabetici díky jeho schopnostem regulovat hladinu glukózy v krvi. Rovněž pomáhá při léčbě kožních problémů jako je akné, ekzém, lupénka, vyrážky, a další.

Zelený ječmen je doporučován jako prostředek ke zvýšení vitality, vytrvalosti, podpoře dobré nálady i zdraví.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
trackback

[…] listová zelenina, bylinky, natě. K zeleným potravinám řadíme také zelené mořské řasy, zelený ječmen, chlorelu a spirulinu. Tyto zelené potraviny mají větší pozitivní účinky na naše zdraví, […]

trackback

[…] řadě zkuste zařadit do svého jídelníčku také podpůrnou výživu, jako je mladý ječmen, chlorela nebo spirulina. Tyto zelené superpotraviny mají přirozeně detoxikační vlastnosti a […]