Zdroj foto: pixabay

Jak vypadat mladší? Říká se, že ruce prozrazují skutečný věk – a je to pravda! Na obličej můžete nanést spoustu krémů či make-upů a ledacos podpořit či zakrýt, ale ruce jsou tím pravým ukazatelem věku, proto bychom na péči o ně neměli zapomínat. V tomto případě jasně platí: kdo maže, ten jede! Pořiďte si tedy kvalitní krém, který vám dodá potřebnou hydrataci a mažte několikrát denně. Zkrátka a dobře kdykoli, kdy si vzpomenete. Pokud se k jemné a hladké pokožce rukou přidá ještě manikúra, hned budete vypadat o pár let mladší!

Správná péče o pleť

Pleť nikdo neošálí. Bude vypadat podle toho, jak se o ni staráte. Při péči o pleť je důležitá důslednost a pravidelnost. Tedy nezapomínat na odličování, mazat hydratačním krémem alespoň dvakrát denně (ráno, večer), jednou týdně provést peeling a jednou za čas nanést vyživující masku. Doporučuji si jednou za čas zajít ke kosmetičce, aby se o vaše pleť postarali profesionálové.

Zářivý úsměv

Náš chrup věkem žloutne, jelikož se vrstva zubní skloviny postupně zmenšuje a prosvítá vnitřek zubů. Nic však není ztraceno a i ve starším věku můžete mít krásný bílý úsměv, pokud o své zuby budete pečovat. Pravidelné zubní prohlídky jsou samozřejmostí a pokud vás trápí žlutý odstín zubů, poraďte se se svým stomatologem, který způsob bělení je pro váš chrup nejvhodnější. Jednou za čas také navštivte dentální hygienu. Kromě klasického čištění používejte i dentální nit a mezizubní kartáček.

Zdroj foto: pixabay

Pitný režim

Pitný režim je jednou z nejdůležitějších věcí pro to, abyste se těšili dobrému zdraví. Kromě toho je však důležitý i pro naši krásu. Jestliže budete dostatečně hydratovaní, budete vypadat dobře zvenku i zevnitř. Vaše pleť bude dostatečně hydratovaná, díky čemuž bude vypadat mladistvěji.

Dostatek pohybu

Udržujte své tělo v kondici a nejenže se budete cítit zdravější, ale jako bonus budete mít postavu jako lusk. Pokud jste doposud necvičili a je pro vás těžké cvičení zařadit do svého denního programu, začněte alespoň tím, že budete hodně chodit. Místo cesty autem na nákup si udělejte procházku a vůbec kdykoli, kdy můžete jízdu autem nahradit chůzí, udělejte to!

Všeobecně vám dostatečný pohyb zajistí více energie, pevnější zdraví a mladistvější vzhled. Ideální sporty pro starší lidi jsou kupříkladu tenis, pilates, chůze či jízda na kole.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno