Zdroj foto: visualhunt.com

Také se vám zdá současná doba strašně hektická? Máte často pocit, že úkolů a povinností se na vás valí stále více a více, zatímco času je naopak méně a méně? Možná stejně jako spousta dalších lidí jednoduše nestíháte. A to vás štve. Proto hledáte způsoby, se kterými byste dokázali hravě ušetřit čas a stíhat všechno, co máte v plánu.

V dnešním článku vám dáme celkem tři zajímavé a fungující tipy, se kterými se vám podaří ušetřit pro sebe hodinku cenného času denně.

Tip číslo jedna: naučte se spojit příjemné s užitečným

Během dne toho máte v plánu tolik. Práce. Rodina. Koníčky. Mazlíčci. Pokud chcete ušetřit čas, naučte se mezi sebou jednotlivé povinnosti kombinovat a šikovně tak spojit příjemné s užitečným. Například máte-li domácího mazlíčka, se kterým chodíte pravidelně každý den na procházku. Během procházky ale můžete třeba vyřídit telefonáty a rázem tak ušetříte čas. Telefonátům byste se věnovali potom, takhle spojíte procházku na čerstvém vzduchu a hovory, které nepočkají.

Zdroj foto: visualhunt.com

Tip číslo dva: nezdržujte se vařením, jídlo si objednejte až domů

Cenná hodinka potřebného času denně se dá krásně ušetřit i tím, že nebudete otroci sporáku. I když se někdy možná zdá, že vaření není časově náročné a že se dá dobré jídlo připravit už za patnáct minut, proč si to ještě více neulehčit? Nevařte, když nemusíte!

Dneska si můžete dobré jídlo objednat až domů ke dveřím. Nabídka je přitom tak pestrá, že si na své přijde úplně každý. Domů si můžete objednat rozvoz oblíbené pizzy, vozí se jídla italská i mexická nebo si můžete pochutnat na čínské dobrotě.

Tip číslo tři: plánujte si úkoly a vždy začínejte těmi nejhoršími

Je úplně jedno, jestli půjde o úkoly pracovní, nebo jestli to budou povinnosti týkající se osobního života. Každý den toho musíte hodně stihnout, rozumné proto je si úkoly vždy plánovat – ideálně den dopředu. Vždy začínejte tím úkolem, který je z vašeho pohledu nejtěžší nebo nejhorší, zkrátka tím, do čeho se vám chce ze všeho nejméně. Využijete tak energii a práce vám zabere mnohem méně času, nežli kdybyste si ty nejhorší úkoly nechali až na konec.

—————–Komerční článek—————–

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno