Zuby jsou naší vizitkou. Ukazujeme je, když se usmíváme, smějeme se, když mluvíme s lidmi… A jistě nechcete ukazovat zkažený chrup, ale raději zářivě bílý úsměv. Existuje mnoho možností, jak zuby vybělit. Málokdo ale přemýšlí nad těmi přírodními. Přináším vám několik rad, jak docílit bělejšího úsměvu přírodními metodami, které můžete vyzkoušet hned teď!

Jedlá soda

Jedlá soda má mnoho pozitivních účinků na naše zdraví. Jeden z benefitů jedlé sody je také schopnost vybělit zuby. Při třetí o zuby totiž reaguje se zubním kamenem a tím ho rozpouští. Také neutralizuje bakterie v ústech a zlepšuje dech.

Jahody

Slyšeli jste o tom, že i jahody mají pozitivní účinek na zuby? Konkrétně enzymy v jahodách dokáží zuby zbavit barevných skvrn. Nejenže jsou tedy jahody neskutečně dobré, ale také užitečné! Další ovoce s bělícími vlastnostmi je kupříkladu jablko, banán, pomeranč a další…

Sýry

Pro milovníky sýrů mám dobrou zprávu. Konzumování sýrů vám také může pomoci vybělit zuby. Sýry jsou totiž díky kyselině mléčné nejúčinnějším přírodním bělidlem. Navíc zanechávají na zubech vápníkovou ochranu, která zamezuje tvorbě zubního kazu.

Špenát

Žvýkání čerstvých listů špenátu vám pomůže zbavit se nepříjemného zubního plaku. Špenát je navíc zdravý i z mnoha dalších důvodů, takže neváhejte a vyzkoušejte!

Kokosový olej

Kokosový olej vaše zuby vybělí, sníží vznik zubního kazu, zamezí zánětu dásní a také pomáhá předcházet paradontóze. Vyrobte si domácí zubní pastu z kokosového oleje.

Budete potřebovat: 5 polévkových lžic kokosového oleje a 3 polévkové lžíce jedlé sody.

Kokosový olej nechte rozpustit v míse. Jakmile je tekutý, přidejte jedlou sodu a pořádně promíchejte, dokud se směs nespojí. Pastu můžete použít ihned. Skladujte ji v uzavíratelné nádobě a tu nechávejte v lednici. Vytahujte ji alespoň pár minut před čištěním, aby pasta trochu změkla. Domácí zubní pasta je 100% přírodní záležitost a opravdu funguje. Vyzkoušejte a uvidíte, že si ji zamilujete.

Voda

Dalším pomocníkem při odstraňování zubního plaku je voda. Ano, takhle jednoduché to je. Zkrátka jen dodržujte pitný režim a máte vyhráno. Zapomeňte na sladké limonády, které vám zuby mohou zkazit či obarvit a zařaďte hodně čisté vody.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno