Toužíte po světlejší hřívě, ale zároveň nechcete své vlasy poškozovat chemickými barvami? Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak vlasy zesvětlit přírodní cestou a neohrozit tak jejich kvalitu. Pochopitelně pokud máte vlasy černé jak uhel, nebudou na vás tyto šetrné metody fungovat na 100%, ovšem pokud vám jde jen o lehké zesvětlení vašich již světlých vlasů, jistě budete spokojeni.

Ocet

V nedávné době se stalo velkým trendem mytí vlasů octem, namísto používání běžného šamponu. Díky tomu se zjistilo, že ocet vlasy zesvětluje. Pokud nechcete šampon úplně vynechat, můžete si alespoň zkusit vlasy po umytí oplachovat jablečným octem. Uvidíte, že když to budete praktikovat pravidelně, výsledky se dostaví a vaše vlasy budou zářivější a světlejší.

Jedlá soda

Jedlá soda vlasy zesvětluje stejně, jako ocet. Navíc dokáže skvěle nahradit chemický šampon. Vytvořte si z jedlé sody a vody pastu, kterou následně vlasy umyjte.

Med

Slyšeli jste už o medové masce na vlasy? Nejenže med vaše vlasy hydratuje a vyživí, ale také dokáže změnit jejich odstín. Med je tedy další z „potravin“, kterými si můžete vlasy lehce zesvětlit. Navíc vám pak vlasy budou krásně vonět po medu. Smíchejte med s destilovanou vodou a naneste na vlasy. Poté si vlasy můžete dát do koupací čepice a nebo zvolit jinou variantu zakrytí dle možností. Med nechte působit asi 30 minut. Výsledek zesvětlení podpoříte, když si půjdete sednout na slunce.

Vitamin C

Je vhodný nejen pro vaše zdraví, ale je také jednou z dalších metod zesvětlování. Pořiďte si tablety vitamínu C a několik jich rozdrťte – množství zvolte podle délky a hustoty vašich vlasů.Nadrcený prášek pak můžete přidat do vašeho oblíbeného šamponu. Po nějakém čase používání budou vaše vlasy o poznání světlejší.

Mějte na paměti, že tyto metody vám nevykouzlí blond hřívu lusknutím prstu. To dokáže pouze barva na vlasy k tomu určená. Mnou zmíněné postupy jsou šetrné, výsledek tedy není tolik výrazný a hlavně je potřeba je pro uspokojivý výsledek praktikovat opakovaně.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno