děti u počítače

Pokud už jsou vaše ratolesti ve věku, kdy samy aktivně objevují svět sociálních sítí, pamatujte si, že i přesto, že jste jeho rodič, nemůžete (a není to ani zdravé) mít pod kontrolou všechno, co vaše dítě zrovna dělá a s kým si píše. Protože, v prvé řadě, zakázané ovoce chutná nejlépe, nepomůžete si tím, že mu budete něco zakazovat. Jak jinak můžete ovlivnit kvalitu a množství času stráveného času na sociálních sítích?

  • Zaměstnávejte ho jinak

Pokud budou mít vaše děti na starosti jiné záležitosti než řešení sociálních sítí a dostatek času jim bude vyplňovat učení nebo jejich koníčky, máte z poloviny vyhráno. Hlava, která je stále aktivní, totiž nemá čas přemýšlet nad lumpárnami a vyhledávat věci, které vám mohou vadit, a pro něj mohou být potenciálně nebezpečné. Zejména u děvčat v pubertě byste se měla mít na pozoru, jakým způsobem svůj volný čas tráví.

mobil

  • Vzdělávejte ho

Poučte své dítě o možných rizicích, kterým jsou na internetu vystaveni. V dnešní době existuje mnoho různých způsobů, jakými to udělat. Nemusíte nad nimi nutně stát a vysvětlovat jim do detailu, co mohou, a co nesmí. Poohlédněte se po zajímavější formě podání, jako jsou videa nebo online přednášky.

  • Dělejte věci společně

Děti, které jsou zaměstnané, mají své koníčky a záliby už mají sami o sobě velké předpoklady, aby sociálním sítím nepropadly, v tom špatném slova smyslu. Pokud se ke všemu přidají ještě dobré vztahy s kamarády a rodinou, máte vyhráno. Plánujte tedy rodinné akce a výlety. Zajímejte se o vaše dítě. Uvidíte, že to bude to ku prospěchu nejen vám, ale i celé vaší rodině.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno