Když si pozveme k sobě domů návštěvu, snažíme se, aby se u nás cítila, co nejlépe a nejpříjemněji a aby se ji líbilo to, jak bydlíme. Tím pádem se šůruje a pígluje, aby bylo všechno perfektní. Asi skoro každý uzná, že málokdy má doma tak naklizeno, jako právě před příchodem návštěvy. Co se ale naplánovat nedá jsou nečekané / neohlášené návštěvy. Přináším vám pár rad a tipů, jak rychle uklidit, když vás tlačí čas a máte k dispozici jen pár minut. Také si napíšeme, na co se návštěva zaměřuje a čeho si obvykle všímá.

9 věcí, které u vás návštěva hodnotí

1. Zápach / vůně

2. Čistota podlahy – zda máte vyluxováno nebo jsou na zemi drobky

3. Teplota v místnosti

4. Zda je umyté nádobí či je plný dřez špinavého

5. Zda je na nábytku prach

6. Zda jsou čistá okna

7. Jak pohodlný máte nábytek

8. Jak máte vymalováno

9. Jak máte čistou toaletu

5 tipů, jak narychlo uklidit

Jestliže už návštěva klepe na dveře, nezbývá vám, než ukázat svou domácnost tak, jak právě je. Avšak pokud máte alespoň pár minutek k dobru, přináším vám několik tipů, jak je využít a jak co nejrychleji uklidit.

Vyvětrejte

To, jak to voní u vás doma, mohou posoudit asi jen ostatní. My sami vůni či zápach svého domova necítíme, jelikož v tom žijeme a jsme na to zvyklí. Co pro to můžete udělat, když vás tlačí čas? Otevřete okno. Ve vyvětrané místnosti, kde je čerstvý vzduch, se budete cítit vždycky lépe. Také se hodí mít doma vonnou svíčku nebo aroma lampu s příjemnou nevtíravou vůní.

Rychlo-úklid kuchyně

Nádobí ze dřezu pokud možno přendejte do myčky, smeťte drobečky z kuchyňské linky a rychle umyjte mokrým hadříkem plochy.

Vyluxujte

Pokud máte před příchodem návštěvy alespoň pár minut čas, rozhodně je využijte na rychlé vyluxování, popřípadě zametení. Nikomu není příjemné chodit po drobkách a tato maličkost, která vám zabere jen pár chvil, velmi pomůže celkovému dojmu.

Toaleta a koupelna

Rozhodně se vyplatí zkontrolovat stav toalety a koupelny a smýt případné nečistoty. Použijte také vůni do toalety, která příjemně provoní místnost a ihned zlepší celkový dojem.

Utřete prach

Sice nemáte čas na to, aby se vše kolem blýskalo, ale setřít prach na těch nejvíce přístupných místech se stihnout dá. Stejně tak porovnat věci na konferenčním stolku či na poličkách vám zabere pouhých pár vteřin.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno