Zdroj foto: pixabay

Být blondýnkou je sice pro mnoho žen lákavé, ale také je to velmi náročné, pokud blond hřívu nemáte od narození. Barvení je proces, který vlasy velmi poškozuje a u barvení na blond to platí dvojnásob. Polámaný suchý žlutý chemlon – to je ten nejhorší možný scénář, který vás může potkat, pokud se rozhodnete své vlasy zesvětlit. Jak pečovat o blond vlasy?

Rozhodně se nikdy nepouštějte do domácích experimentů a raději se svěřte do rukou profesionála. Pokud je vaše výchozí barva velmi tmavá, tak se na ledovou blond nedostanete po jednom barvení. Teoreticky by to samozřejmě možné bylo, realita je však taková, že byste za rychlost zaplatili velmi vysokou cenu – odnesla by to kvalita vlasů. Doporučuje se postupné šetrné odbarvování.

Kvalitní šampon

Odbarvené vlasy jsou vždy slabší a tak potřebují opravdu kvalitní péči a vaši zvýšenou pozornost při vybírání produktů. Pročítejte si složení a určitě vynechte šampony plné chemie.

Jednou za čas použijte silver šampon, který redukuje žluté podtóny. Obvykle vysušuje, proto nedoporučuji na každodenní používání.

Zdroj foto: pixabay

Nezapomínejte na kondicionér

Jaký úkol má kondicionér? Uzavírá vlasovou kutikulu, tedy uzamyká vlhkost uvnitř vlasu a uhlazuje povrch. Z estetického hlediska tím svým vlasům velmi prospějete.

Maska jednou týdně

Vlasové masky obsahují aktivní složení, jehož ingredience pronikají hluboko do struktury vlasů. Pravidelní dopřávání si masek zmírňuje poškození vlasů způsobené barvením. Dopřejte si tedy každý týden svou beauty chvilku a užijte si příjemnou voňavou masku. Je to spojení příjemného s užitečným.

Vsaďte na heřmánek

Heřmánek je velmi oblíbenou bylinkou pro své uklidňující a protizánětlivé účinky. Blondýnky si ho zamilovaly zase pro jeho zesvětlovací schopnosti. Navíc vlasy zanechá hebké a zářivě lesklé. S heřmánkem prostě nemůžete šlápnout vedle! A jak heřmánek připravit k aplikaci? Asi dvě hrsti heřmánku spaříme horkou vodou, přikryjeme a necháme asi deset minut louhovat. Následně scedíme a výluhem opláchneme umyté vlasy. Při pravidelném používání vlasy zesvětlají podobně, jako v létě od sluníčka.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno