Po příjemně strávených Vánocích je většina lidí ještě ve slavností náladě a je na řadě Silvestr, jeden z nejoslavovanějších večerů po celém světě. Možná jste byly zvyklé v tento večer vymetat večírky, to se s dětmi samozřejmě dělat nedá, což ovšem neznamená, že si tento večer nemůžete náležitě užít i s nimi. To, že máte děti, v žádném případě neznamená, že musíte strávit Silvestra znudění u televize a přitom závidět svým bezdětným přátelům, kteří si užívají na party. I vy si můžete užít spoustu zábavy a to se svými dětmi, což je to nejkrásnější, co může být – užijte si rodičovství.

Jak si užít Silvestr i se svými ratolestmi? V tomto článku vám přináším několik tipů, jak naplánovat fajn Silvestrovskou oslavu, kterou malí uličníci jistě ocení.

Máte moc malé děti?

Pokud jsou vaše děti ještě moc malé na to, aby mohly být vzhůru až do půlnoci, uspořádejte oslavu dřív a půlnoční atmosféru jim můžete vytvořit také dřív. Můžete se společně podívat na video či stream oslav z jiných zemí, které mají půlnoc v době, kdy je u nás třeba osm večer a společně s dětmi si odpočítat půlnoc. Nesmí chybět přípitek nealkoholického šampaňského a samozřejmě ohňostroj, který u nás probíhá během celé noci a tak děti nemusí čekat na půlnoc.
Pokud jsou vaše děti příliš malé i na ohňostroj a bojí se hluku, existují další varianty, jak jinak vyvolat slavnostní náladu – co takhle prskavky či čínské lampiony?

Hravé občerstvení

Dobré občerstvení nesmí na žádné Silvestrovské party chybět! A vzhledem k tomu, že se jím chcete zavděčit dětem, nebojte se vyhrát si s tím. Můžete vytvořit kanapky a jednohubky a aby to pro děti bylo líbivější, tak místo nudné klasiky použijte různá vykrajovátka. Můžete s nimi vykrajovat pečivo, které budete mazat, nebo i šunky, sýry… Fantazii se meze nekladou. Nezapomeňte na talíř se zeleninou. Tu můžete také hravě poskládat na talíř a vytvářet z ní obrázky.

Pohrajte si s výzdobou

Je známé, že děti milují barvy a hravost. Tady můžete popustit uzdu své fantazii. Nakupte nebo si společně v rámci hry vytvořte legrační papírové čepice. Nezapomeňte na balónky a konfety, které nesmí chybět na pořádné dětské oslavě.

Zorganizujte dětem zábavný program

Děti a hry, to patří neodmyslitelně k sobě. Co se týče her, můžete využít již vaše zažité klasiky, hry, které děti milují a hrajete je často nebo také různé deskové hry, kvízy či hádanky. Ale aby nebyla nuda, pokuste se vymyslet i něco, co jste s dětmi ještě nedělali, něco originálního. K Silvestru patří i hudba a tanec – co takhle uspořádat pro děti jejich vlastní SuperStar (či jinou talentovou soutěž)? Při této hře se pobaví i dospělí, kteří budou v roli poroty a shlédnou dětská vystoupení. Nezapomeňte nakonec odměnit všechny děti – jednoduše za účast. Ať není poražený a je dobrá nálada. 🙂

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno