Zdroj foto: envato

Jak zabavit děti v karanténě: Pandemie koronaviru COVID-19 už patrně ovlivnila život každého z nás. Dne 16. března byl v České Republice vyhlášen nouzový stav, jehož cílem je odříznout se od světa a vycházet ven pouze v nutných případech, aby se zamezilo dalšímu šíření.

Být v karanténě s malými dětmi je bezesporu velmi náročné. Nejde o to, že bychom snad nechtěli trávit čas se svými nejbližšími, avšak kupříkladu školkové děti jsou již zvyklé na určitý režim a tak hrozí, že to neponesou dobře a budou se doma nudit. Někteří mají to štěstí, že vlastní zahradu, jiní ale musí trávit většinu času mezi čtyřmi stěnami. Naštěstí existuje mnoho možností, jak s dětmi karanténu nejen přežít, ale také si ji užít. Jak se v karanténě s dětmi nezbláznit, případně ten čas „navíc“ nějak pozitivně využít? Přečtěte si naše tipy.

Vzdělávací hry

Doporučuji vyzkoušet vzdělávací hry – jsou to tak trochu dvě mouchy jednou ranou. Vzdělávací hry totiž dítko nejen zabaví, ale také ho něco nenásilnou formou dokáží naučit. Ti nejmenší ocení pestrobarevné mluvící hračky, starším dětem se zase bude líbit například dětská laboratoř, chirurgická sada či hry o vesmíru nebo o přírodě… Vzdělávacích her existuje nepřeberné množství různé tématiky, takže si jistě každý najde to své.

Zdroj foto: envato

Stavebnice

Dalším skvělým způsobem, jak trávit čas doma s dětmi, jsou různé stavebnice. Taková ta klasika, kterou nepohrdne snad žádné dítko a i velký neposeda zvládne chvíli posedět… Největší popularitu má světoznámé LEGO, avšak existuje mnoho dalších atraktivních variant. K dostání jsou stavebnice navržené tématicky i barevně speciálně pro kluky i pro holky.

Zdroj foto: envato

Puzzle

A co takhle zahrát si puzzle? S tím si vystačí i jedináček a nebo se do skládání dejte celá rodina. Existují různé stupně náročností a také různé barvy, náměty a vzory, ze kterých lze vybírat. Puzzlíky považuji za zaručený způsob, jak zahnat nudu a zabít pár hodin času klidnější aktivitou. Pokud se dětem nějaké puzzle zalíbí, mohou si ho poté vystavit v pokojíčku – stačí ho nalepit na karton.

Zdroj foto: envato

Malování

Pokud máte doma nadšeného tvořila, nebude pro něj tak těžké vydržet doma bez zbytečných nervů. Vybavte se různými výtvarnými potřebami – je dobré mít doma dostatek pastelek, fixy, barevné papíry a omalovánky. S takovou výbavou rozhodně nuda nehrozí!

Zdroj foto: envato

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno