finská sauna
Zdroj foto: saunaproject.cz

Domácí wellness je snem mnoha z nás. Ovšem pořídit si takovou saunu chce odborníka. Na trhu služeb máme v současné době mnoho firem, které by nám takovou saunu zhotovili. Záleží ovšem na mnoha faktorech, které ovlivňují i celkový vzhled finské sauny. Jde zejména o složení materiálu, především design, ale hlavně o finanční možnosti investora. Můžeme si pořídit finskou saunu jako součást domu, například v suterénu, ale můžeme se poradit s odborníky, kteří nám doporučí i saunové moduly. Jsou to prefabrikované hotové výrobky a liší se pouze velikostí, nějakými detaily a složením materiálu.

Finská sauna a její pozitiva pro naše tělo

Jestliže bychom měli zviditelnit výhody finské sauny, řadili bychom zde především to, že pokud bychom navštěvovali saunu pravidelně, posílíme tím svůj organismus a také imunitu našeho těla. Virová onemocnění v tom případě nemají šanci. Finská sauna je ale také vhodná pro astmatiky, alergiky nebo revmatiky. Díky sauně, ve které je vysoká teplota a tělo se dokonale potí, vyplavujeme toxické látky, pokožka je hladší a pevnější. Lékaři saunování také doporučují jako vhodnou rekonvalescenci poúrazových a pooperačních stavů a sauna je rovněž součástí sportovní relaxačních center, kdy ji rádi navštěvují sportovci pro dokonalé uvolnění svalů.

finská sauna
Zdroj foto: saunaproject.cz

Spolehlivá firma

Před každou realizací sauny bychom se měli obrátit na odborníky. Jejich praktické zkušenosti nám jistě pomohou nejen s výběrem vhodné sauny, ale můžeme se poradit i při její realizaci o tom, zda si saunu pořídíme na míru, například v suterénu našeho domu, nebo si ji pořídíme jako hotový saunový modul. Ten je vhodný zejména v případě, že nemáme tolik místa.

Kamna pro finskou saunu

Kamna pro saunu se liší svým vzhledem, vnitřním systémem fungování a vlastnostmi. Navzdory skutečnosti, že se modely liší, mají jeden cíl – ohřívat místnost pro saunování, což přispívá k vytvoření požadovaného mikroklima.  Správně zvolená saunová kamna zahřívají místnost na 40 až 50 ° C v dolní části místnosti sauny a na 70 až 80 ° C v horní části. V tomto případě by měl být teplotní přechod plynulý.

finská sauna
Zdroj foto: saunaproject.cz

Elektrická saunová kamna

Na dnešním trhu najdeme řadu elektrických kamen vhodných pro finské sauny. Mezi výhody takových zařízení je možné poznamenat jednoduché ovládání, rychlé zahřívání, neustálé udržování daného teplotního režimu, nepřítomnost potřeby komína a kromě toho tyto elektrická saunová kamna nevyžadují palivo a pravidelné čištění.

Elektrická kamna pro saunu jsou řízena samostatnou jednotkou. Můžeme spustit systém těchto kamen a regulovat jeho činnost jak přímo z jednotky, tak z dálkového ovladače. Po spuštění kamen  stoupá teplota topných těles a teplo se přenáší na saunové kameny. Pro nastavení stupně zahřívání se používá tepelné relé, které udržuje teplotu v rámci stanovených mezí.

finská sauna
Zdroj foto: saunaproject.cz

Kamna na dřevo

Oblíbená a stále ještě hojně využívána jsou kamna na dřevo. Musíme zde počítat s tím, že saunu musíme vyhřát s dostatečným předstihem, abychom dosáhli požadované teploty, na druhou stranu máme ale saunu vyhřátou dostatečně dlouho. Kamna na dřevo jsou také autentičtější, přispívají k příjemnému prostředí v sauně kde je možné tiše pozorovat plápolající oheň a poslouchat praskající dřevo.

——————- Komerční článek ———————

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno