snídaně

Nepovažujete se za ranní ptáče, ale z nějakého důvodu musíte pravidelně vstávat velmi brzy? Je to pro vás náročné? Věřte nebo ne, i vstávání je záležitost zvyku a můžete se mu naučit. Neslibuji vám, že se z vás stane milovník rán (i když i to se může stát), ale spíše, že při vstávání už nebudete tolik trpět. Které věci vás po probuzení v brzkých hodinách jistojistě „nakopnou“ a dodají vám tolik potřebnou energii?

  • Vstávejte s rádiem

Nic není lepším stimulem k “výskoku z postele”, než vstávání do rytmu vaší oblíbené písničky anebo pořadu. Pořiďte si budík s radiem, anebo si nastavte budík s oblíbenou melodií na telefonu. Uvidíte, že vaše ranní nálada bude rázem o mnoho lepší.

  • Hydratujte

Po mnoha hodinách spánku se vaše tělo může cítit dehydratované, a proto není nic vhodnějšího, než svůj organismus po ránu nastartovat pořádnou dávkou vody (nejlépe s citronem). Nejenže to vaše tělo dobije energií, ale zároveň tím okamžitě aktivujete  svůj metabolismus. Navíc vám pak nehrozí, že se ke snídani přecpete.

ranní káva

Každému z nás po ránu vyhovuje něco jiného, ale nikdy nemůžete šlápnout vedle s ovesnou kaší a ovocem, nebo starou známou omeletou. Důraz byste měla klást především na čerstvé, kvalitní a vyvážené jídlo.

  • Zacvičte si

No a nakonec nic vás neprobere lépe než alespoň 10minutová rozcvička. Ať už vám vyhovuje klidné protahování, jóga anebo nějaké intenzivnější cvičení, všechno bude mít ve výsledku stejný efekt – více energie a lepší náladu po zbytek rána.

Nezapomeňte ranní rutinu přizpůsobit sobě a svým potřebám. Neexistuje totiž nic lepšího než vstávat s pocitem, že se na něco těšíte.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
trackback

[…] lidí si neuvědomuje, že o tom, jaký budete mít den, rozhoduje především ráno. Vaše ranní nálada se poté promítá do celého dne. Proto je dobré si to ráno nějakým způsobem zpříjemnit, […]