Ať máte, či nemáte problémy s váhou, jistě oceníte nápady na zdravé snídaně. Jejich příprava je navíc velmi jednoduchá a časově nenáročná. A to v dnešní uspěchané době oceníte nejvíc. Vyzkoušíte tyto lahůdky?

  1. Bílý jogurt s ovocem a müsli

Bílý jogurt nejlépe řeckého typu smícháme s čerstvým ovocem (v zimě můžeme nahradit i domácí marmeládou) a müsli. Takováto snídaně je snadná na přípravu a přitom zažene hlad na celé dopoledne.

2. Celozrnný chléb s avokádovou pomazánkou

Avokádovou pomazánku si můžeme připravit den předem a dát do ledničky. Příprava je jednoduchá: avokádo oloupeme, rozmačkáme s máslem a osolíme. Ráno již jen vychlazenou pomazánku namažeme na čerstvý celozrnný chléb, ozdobíme kouskem rajčete či papriky a máme hotovo.

3. Toast se šunkou, sýrem a zeleninou

Toastový chléb obložíme šunkou, sýrem a oblíbenou zeleninou (rajče, paprika, salát) a zapečeme v toustovači. Tato rychlá teplá snídaně se zvlášť hodí na podzimní a zimní dny, protože nejen zažene hlad, ale i zahřeje. A to teď po ránu potřebujeme asi nejvíc.

4. Celozrnné sušenky s kefírem

Vůbec nestíháte? Pak sáhněte po celozrnných sušenkách a k nim si dejte sklenici kefíru. Příprava není v podstatě žádná, zato zdravých látek budete mít dostatek na celé dopoledne.

5. Pohanková kaše

Krupicovou kaši jistě znáte a stokrát jste ji vařila svým dětem. Co však vyzkoušet zdravou variantu – pohankovou kaši? Stačí krupičku nahradit pohankou. Krátce povaříme v mléce, přidáme máslo, hnědý cukr a například oříšky nebo mandle. Můžeme zdobit i čerstvým nakrájeným ovocem.

6. Kaše z ovesných vloček

Druhou zdravou variantou kaší je ovesná kaše. Rozvařte ovesné vločky v mléce, přidejte hnědý cukr nebo med, máslo, ořechy, rozinky či jiné sušené ovoce. Podávejte posypané strouhanou hořkou čokoládou.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

 

2 KOMENTÁŘE

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno