Zdroj foto:pixabay

Jak mít krásné vlasy? Říká se, že vlasy jsou korunou krásy každé ženy. A jistě je také pravda, že každá žena po hezkých vlasech touží. Není to jen o tom „umýt a jít“. Tedy alespoň ne v případě, když chcete působit upraveným dojmem. Vlasy vyžadují péči a šetrné zacházení, aby byly kvalitní, zdravé a také oku lahodící.

Investujte do kvalitního kartáče 

Pořiďte si kartáč, který vlasy netahá a netrhá. Nejlepší a k vlasům nejšetrnější hřebeny jsou ty z přírodních štětin. Kromě toho, že nepoškozují a nevytrhávají vlasy, je také dokonale uhlazují a hodí se i pro fénování. Svůj kartáč udržujte vždy čistý.

Nekartáčujte mokré vlasy

Česat si právě umyté vlasy není zrovna nejlepší nápad. Mokré vlasy se totiž natahují a mají tendence se lámat. Také není dobré vlasy česat příliš často.

Správné vysoušení vlasů

Při vysoušení vlasů se snažte zamezit tření ručníkem. Zbytečně to vlasy poškozuje. Místo toho je do ručníku spíše vymačkejte.

Zdroj foto: pixabay

Omezte přípravky na styling

Ať už to je lak na vlasy, tužidlo, gel či něco podobného, rozhodně pro vlasy není dobré používat je často. Navíc tyto produkty přichází přímo do styku s pokožkou hlavy, následkem čehož je pak vysušená. Pokuste se je tedy nanášet pouze do délek.

Lépe se stravujte

Kvalitu vlasů a stav vlasové pokožky velmi ovlivňuje to, jak se stravujete. Pokud potřebujete svým vlasům dodat lesk a pružnost, konzumujte omega3 nenasycené mastné kyseliny. Najdete je kupříkladu v borůvkách, zelených fazolkách či v lososovi.

Dodejte vlasům tvar

I když máte třeba velmi jemné vlasy nebo jich máte málo, nic není ztraceno. Šikovným stylingem můžete dosáhnout alespoň na pohled pořádné hřívy. Postačí vám na to tužidlo na vlasy, fén a kulatý kartáč. Tato kombinace vám vykouzlí maximální objem.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno