Zdroj foto: monti-nabytek

Jídelní stůl je centrem každého rodinného jídla. Ať už se jedná o snídani, oběd či večeři. Jídelna je tedy místností, kde se scházíme se svou rodinou, abychom hodovali dobrému jídlu a společně vedli konverzace. Je velice důležité, aby tento prostor působil pohostinným dojmem. Abychom se zde zkrátka cítili dobře. Jak ji ale správně zařídit? Poskytneme vám pár tipů a rad, které by vám mohli přijít vhod.

Jídelní set

Jídelní set se skládá z jídelního stolu a židlí. V nabídce vybírejte dle kusů židlí – tedy například jídelní set pro 6 osob nebo jídelní set pro 4 osoby. Jestliže máte k dispozici prostor navíc, nebojte se jej využít. Pořiďte si jídelní set pro více osob. Jsme si jistí, že jej jistě využijete, pokud přijede návštěva nebo se objeví nečekaný host. Jelikož se jedná o sadu, nebudete mít s výběrem velkou potíž. Stačí se zaměřit na design a pohodlnost židlí. Jídelní stůl bude mít jistě ideální rozměry k posezení. Nemalou výhodou je také cena, která bude více příznivá, než nákup jednotlivých komponentů.

Zdroj foto: monti-nabytek

Komoda

Je velice možné, že jste při zařizování jídelny ani nepomysleli na komodu. Ptáte se, zda je potřeba? Ano, velice potřebná. Nabídne vám mnoho úložného prostoru a jeho využití je čistě na vás. Můžete do ní uložit nádobí, které se vám nevejde do vaší kuchyně nebo prostírání, které budete mít v takovém případě hned po ruce! Jedná se o multifunkční nábytek, jelikož můžete využít i její povrch. Zkrášlete svou jídelnu a vystavte na komodě rodinné fotografie, květiny nebo jiné dekorace. Provedení je různorodé, opravdu je z čeho vybírat. Čemu dáte přednost vy? Oslovila vás šuplíková komoda, kombinovaná nebo ta s dvířky?

Koberec

Koberec vytváří v interiéru mnohem útulnější atmosféru. V jídelním prostoru je tedy opravdu žádoucí. Chceme totiž, aby se zde všichni cítili, co nejvíce příjemně. Opět je toho v nabídce mnoho, bude tedy těžší si vybrat jen jeden. Přemýšlejte, kam jej umístíte. Jestliže jste pro něj vybrali místo pod jídelním stolem, vyvarujte se koberci s dlouhými vlákny, které by se mohly poškodit častým odsouváním a zasouváním židlí. Provedení, ať barevné či rozměrové, záleží na vašem gustu. Pokud je výběr opravdu těžký, nebojte se nákupu více rozměrově menších koberců. V takovém případě je důležité pouze to, aby k sobě určitým způsobem ladily.

———Komerční článek———

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno