Nemusíte být prvoplánová modelka z titulní strany časopisu ani miss world k tomu, abyste se mohla cítit krásná. Základ krásy je totiž především upravenost. A dbát o sebe je jedna z věcí, kterou můžeme udělat všechny. A jako bonus za to, že se o sebe hezky staráte, vám zaručuji i vyšší sebevědomí a lepší pocit ze sebe samé. To za to stojí, no ne? A kde začít s péčí o své tělo? Dodržování správné hygieny je samozřejmost pro každou z nás, v tomto článku se tedy zaměříte na konkrétní části našeho těla, jejichž péči bychom měly věnovat zvýšenou pozornost.

Vlasy

Vlasy jsou korunou ženské krásy a velkým lákadlem pro muže. Kdo se neotočí za ženou s krásnou, kvalitní hřívou? Nejdůležitější je, aby vlasy byly viditelně zdravé. Nejhorší, co může být, jsou polámané, suché či krepaté vlasy. Proto se v péči o vlasy zaměřujte především na to, abyste je co nejméně zatěžovala a naopak je vyživujte. Místo každoměsíčního barvení vlasy raději ozdravujte. Jedině tak dosáhnete zdravých vlasů, třebaže za cenu toho, že nebudete mít svou vysněnou barvu. Pamatujte, vždy jsou lepší zdravé vlasy, než-li zničené, ale za každou cenu blond. Používejte vhodné přípravky pro váš typ vlasů, zařaďte do své koupací rutiny kvalitní kondicionér, díky kterému budou vaše vlasy lesklé a hladké. Nezapomínejte také pravidelně zastříhávat konečky, protože i roztřepené konečky dokážou zkazit celkový dojem vlasů.

Pleť

Málokterá z nás má naprostou bezchybnou pleť, s tím si nedělejte vrásky. Ovšem snažte se udělat maximum pro to, aby vaše pleť byla zdravá. Obličej je vaše vizitka a zdravě vyhlížející pleť je na ženě to nejkrásnější. Základem je si každý den čistit obličej, zásadně se vždy odlíčit. Každá pleť je jiná, najděte si tedy přípravky, které se hodí k vašemu typu pleti a které vám vyhovují. Rozmazlujte si svůj obličej, dopřávejte mu pravidelné mazání kvalitními krémy a masky. Pokud trpíte na akné, než-li experimentování zvažte raději návštěvu dermatologa, který vám poradí, jak o svou pleť pečovat a zvolí vhodný postup léčby.

Nehty

I stav nehtů se bere, jako vaše vizitka a vyžadují vaši pravidelnou pozornost. Pokud máte svoje přírodní nehty, dbejte na to, aby byly vždy čisté, zapilované a hladké. Pokud si nehty lakujete, udržujte jejich vzhled precizní. Odlupující se lak odlakujte a nalakujte znovu. Pokud nemáte čas pečovat o nehty, nebaví vás to, či vám lak vydrží na nehtech sotva den a už se odlupuje a vy chcete docílit dokonalých nehtů, doporučuji využít služeb manikérek. Můžete si nechat udělat např. gelové či akrylové nehty, jejichž vzhled vydrží v perfektním a reprezentativním stavu alespoň tři týdny.

Padnoucí oblečení

V zásadě není podstatné, jaký máte styl. Podstatné je, aby bylo oblečení vhodné a lichotivé k vašemu typu postavy a padnoucí. Není nic horšího, než když se někde něco zařezává nebo leze ven to, co nemá.

Držení těla

Váš postoj vyzařuje do okolí víc, než si myslíte. Dává lidem kolem vás signál, jací jste a v jakém jste rozpoložení. Může k vám lidi přitahovat nebo naopak odpuzovat. Správné držení těla dokáže zázraky – udělá z vás sebevědomou ženu. A navíc je to zdravé!

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno