Zelenou barvu musíte umět nosit, abyste byla in. Nehodí se ke všem typům, a rozhodně se nehodí ke všemu. Ale také nemusíte nutně zvolit hráškově zelenou, když víte, že vám nesluší; klidně sáhněte po olivově zelené nebo khaki.

Studené vs. teplé typy

Studeným typům bude slušet hrášková zeleň, olivová i khaki. Zelená je totiž svým základem studená barva. Avšak zelenožluté odstíny si mohou dovolit i teplé typy, protože žlutý podtón dělá z této barvy barvu teplejšího odstínu.

Zelená barva a pleť

Zelené odstíny stínů si nevybírejte pouze tehdy, máte-li příliš světlou pleť, která sama o sobě působí trošku dozelena. Vypadala byste zbytečně nezdravě. Ostatně k této pleti se nehodí ani zelený outfit, spíše sáhněte po pastelových odstínech růžové nebo oranžové. Tmavovlásky a rusovlásky naopak zelenou barvou mohou podpořit zelené oči.

Zelené stíny a barva očí

Volbou stínů si můžete přilepšit i ublížit. Pokud máte zelené oči, směle sáhněte po výrazně zelených stínech, můžete volit i zelenou tužku, nebo dokonce zelenou řasenku. Pokud máte oči modré, šedomodré či šedé, zvolte tmavě zelené tóny. A pokud jste hnědoočka, sáhněte po šedozelených či stříbrozelených stínech.

K jakým barvám se hodí zelená

Obecně se zelená hodí k černé i bílé, k béžové i hnědé, ke karamelové, ale i k růžové atd. Olivově zelená je velmi decentní a hodí se i pro slavnostnější outfit (stačí boty sladěné s kabelkou). Khaki je výbornou volbou na léto i podzim, ale ani v zimě s ní neuděláte chybu.

Šperky

A když chcete zelenou opravdu minimalizovat, vsaďte na šperky. Náušnice volte z olivínů, smaragdů nebo vltavínů. Totéž platí o prstenech s drahými kameny. Šperky slaďte barevně s očními stíny i lakem na nehty. Tak budete naprosto dokonalá.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno