I když jste si možná nějaké to předsevzetí daly, rozhodně by v něm nemělo být hubnutí. Začít hubnout uprostřed zimy a hned po období lenošení a pojídání velkého množství jídla není totiž vůbec dobrý nápad.

Hubnutí v zimě je pro organismus velká zátěž

Váš organismus potřebuje v zimě zásobu podkožního tuku, a tak pár kilo navíc přes zimu určitě nevadí. Navíc vám jídlo kompenzuje i krátké a tmavé dny a pomáhá vám bojovat se zimní únavou a depresí. Chtít po vašem těle, aby v tomto období hublo, se rovná téměř sebevraždě, a tak není divu, že většinou to novoroční předsevzetí nemá šanci na úspěch. Ale ono je to nakonec k vašemu prospěchu – z důvodu přežití.

Nový život začíná až na jaře

I ve středověku začínal „nový“ rok na jaře, nikoliv 1. ledna. Vzpomeňte jen, jak je koncipován horoskop – začíná Beranem, který spadá do přelomu března a dubna. Ano, nový rok a nový život i ve smyslu přírody (vše se probouzí, raší a rozkvétají stromy a květiny, rodí se nová mláďátka) začíná opravdu až na jaře, kdy se dny prodlužují, otepluje se a je mnohem vhodnější doba i k tomu, začít hubnout.

Na jaře se hubne lépe

Spolu s oteplováním se mění i skladba našeho jídelníčku: pokrmy budou lehčí, zelenina se dá jíst čerstvá a syrová (i třeba naklíčená semínka, řeřicha, bylinky), a již tím se nastartuje náš organismus a metabolismus natolik, že budeme hubnout. Kromě toho s prodlužujícím se dnem můžeme spíše vyrazit na vycházku do přírody, zaběhat si, zajezdit na kole, o víkendu na turistický pochod. A tato přirozená změna jídelníčku společně s tělesnou aktivitou vás zbaví těch pár přebytečných zimních kil zcela automaticky, aniž byste na to musely myslet a dávat si to do diáře jako předsevzetí.

Tak odolejte pokušení hubnout v lednu a nechte to na přirozeném běhu života!

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno