Zdroj foto: instagram.com

Zpěvačka Adele: Ohlas fantastické proměny kdysi obézní zpěvačky Adele rezonuje světem celebrit už nějakou dobu. Snad všechny ženy by teď chtěly vypadat tak skvěle jako ona. A to tím spíš, že si údajně při dietě nemusela nic odpírat. Nemusela se vzdát svého oblíbené mlsání ani sklenky vína.

A v čem spočívá její tajemství? Adele stačilo jen několik měsíců na to, aby se zbavila téměř 40 nadbytečných kilogramů. Příliš se netajila tím, že jí nějaké cvičení moc neříká a i nadále tvrdí, že za 90 % její proměny mohla jen „obyčejná“ změna jídelníčku.

Zdroj foto: instagram.com

Co je vlastně sirtfood dieta?

Můžete ji znát i pod názvem sirtuinová dieta, a to proto, že se zaměřuje na potraviny, které obsahující tzv. sirtuiny. Ty by měly v našem organismu údajně uvádět do chodu sirtuinové signalizační proteiny, nabízející velký potenciál pro naše zdraví.

V první řadě to znamená vyřadit ze stravy všechny uměle zpracované potraviny. Základ je v jednoduchosti, což by vám ovšem potvrdil každý nutriční poradce. Ovšem jen tohle sirtfood dietě nestačí. Má totiž dvě fáze, které je nutné podle pravidelně střídat.

  1. fáze počítá s příjem jen 1000 Kcal/den po první tři dny diety a 1500 Kcal během 4-7 dne. V prvním případě to znamená tři zeleninovo-ovocné šťávy z těch správných ingrediencí a jedno jídlo bohaté na sirtuiny za den, druhá fáze poměr otáčí (3x jídla a 1x šťáva).
  2. fáze už počet kalorií neomezuje. Trvá dva týdny a je nutné pouze dodržovat příjem tří jídel bohatých na sirtuiny a jedné zeleninové nebo ovocné šťávy.

Jídelníček pro sirtuinovou dietu

Seznam potravin, které můžete přijímat, je naštěstí velmi pestrý. Patří sem třeba červené víno, zelený čaj matcha, borůvky, olivový olej či pohanka nebo hořká čokoláda. Což jsou pokrmy, které si u většiny diet opravdu dopřát nemůžete. Problém ovšem spočívá trochu v něčem jiném.

Konkrétní jídelníček vám tu doporučovat nebudeme, na internetu se dá poměrně snadno dohledat. Spíše vás upozorníme na chyby, které by mohly vést k jo-jo efektu. Problémem je už ona doporučovaná první fáze, která po několik dní snižuje kalorický příjem jen na  1000 Kcal/den. To je pro většinu z nás hluboko pod hranicí, kterou potřebuje náš metabolismus ke správné funkci.

Rozhodně se nesnažte tuto fázi jakkoli prodlužovat. Naopak. Obě fáze střídejte podle doporučeného schématu tak dlouho, dokud se nezastavíte na vysněné váze. Nijak je neupravujte ani nevynechávejte (to se často děje u 2. fáze).

A návrat k běžnému jídelníčku? Ten musí být postupný a především – trvalý. Na průmyslově zpracované potraviny zapomeňte pro jistotu už natrvalo (občasné výjimky jsou samozřejmě povoleny), nutné je také zvýšení příjmu ovoce a zeleniny.

A nějaký ten menší pohyb také není na škodu. Pokud vás to zajímá, tak Adele sází hlavně na pilates, které tělo zpevní a přitom nejde o nijak náročné cvičení. Jak se tedy říká – nic není zadarmo. A to ani při sirtfood dietě.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno