Maminky malých neposedů to jistě znají – „Mami, já se nudím!“
Dokud je venku hezky, dá se vymyslet mnoho aktivit na zabavení malých neposedů. Co ale dělat, když panuje počasí, při kterém to opravdu na nějaké běhání po venku není?
Možná namítáte, že má dítko doma přece nekonečnou zásobu všemožných hraček a je zde dostatek zábavy pro děti. Dá se však pochopit, že ne vždy si chce hrát samo a že na hraní vyžaduje i společnost dospělých. Takže jak strávit hezky čas doma, zatímco venku leje jako z konve?

Zábava, která vyžaduje jen tužku a papír

Město, jméno, zvíře, věc – jak se tato hra hraje? Určitě jste o ní už někdy slyšeli nebo ji dokonce hrajete, přesto napíšu menší návod. Přece jen opakování je matka moudrosti. Každý hráč si udělá na papír pět sloupečků – město, jméno, zvíře, věc a samozřejmě body. Pro zahájení hry se musí (libovolným) způsobem vylosovat písmeno. Na zvolené písmeno bude každý hráč vymýšlet vhodná slova (např. písmeno K, město Kolín, jméno Karolína, zvíře kočka, věc klíč). Hráč, který toto splní jako první, vyhlásí stop a v ten moment musí ostatní přestat psát. Hru můžete bodovat a vyhlásit vítěze, můžete se ale obejít i bez toho a hrát jen pro zábavu. Tuto hru můžete hrát v různých variantách. Pokud je dítko ještě malé, můžete vynechat kategorii, která je pro něj náročnější, např. město a třeba nahradit něčím jiným.

Jaké další hry můžete hrát pouze s papírem a tužkou? Šibenice, piškvorky, lodě,…

Hra na schovku v prostředí domova

Hru na schovávanou většinou známe jako hru, která se hraje venku. Venku je samozřejmě více prostoru a více možností, kam se ukrýt, avšak když to počasí neumožňuje, zábavu si s touto hrou můžete užít i doma. Pokud máte malý byt, ve kterém se tato hra hrát nedá, můžete zkusit hru na schovku trošku jinak. Co takhle se s dítkem domluvit na nějakém předmětu (hračka, plyšák), ten někde ukrýt a nechat ho hledat? I s touhle verzí hry si určitě užijete spoustu legrace.

Deskové hry

A pokud vám došla fantazie a vše jste již vyzkoušela, sáhněte po osvědčené klasice a to jsou deskové hry. Vždyť kdo z nás jako dítě nemiloval Člověče, nezlob se nebo Dostihy a sázky?

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno