Zdroj foto: pixabay

Hledat krásu uvnitř sebe samozřejmě neznamená zahodit všechnu kosmetiku, přestat se mýt a holit. Každá žena se chce cítit krásná a atraktivní a je v pořádku a přirozené, že se o sebe snaží pečovat a pracuje na svém zevnějšku. Ale mnohdy se stává, že i přestože jde kráse naproti, stejně se tak ve skutečnosti necítí. V dnešních článku se zaměříme právě na to, jak si pocitově připadat krásná, cítit se dobře ve svém těle a mít o sobě dobré mínění, protože takovéto zdravé sebevědomí je na ženě vlastně to nejkrásnější.

Chovejte se k sobě s láskou

Chovat se k sobě láskyplně znamená se přijmout jakkoli, za každé situace. Neznamená to myslet si, že mi to sluší jen v momentě, kdy mám full face make-up. Naopak je to o tom, že na sobě vidíte krásu i ráno po probuzení s rozcuchanými vlasy. Máte se rády takové, jaké jste, protože jste na sobě odhalily své přednosti a za nedostatky se nesoudíte. Pokud tohoto přístupu k sobě samé dosáhnete, bude z vás pohoda a půvab vyzařovat i do okolí.

Zdroj foto: pixabay

Cvičení před zrcadlem

Dobrý vztah k sobě samé dokonale podpoříte touto technikou. Možná vám to bude znít bláznivě, ale zkuste to a hlavně, vydržte u toho. Každé ráno po probuzení si stoupněte před zrcadlo, usmějte se na sebe a pochvalte se. Je to jednoduché a účinné. Podporujte se a udělejte si ze sebe samotné nejlepšího přítele.

Vnější krása není vše

Každá žena nemůže vypadat jako topmodelka nebo andílek z Victoria Secret, tak to prostě je. Nic to ale nemění na faktu, že každá žena je a může být krásná a to především uvnitř. Vnější vzhled je totiž věc pomíjivá. Na čem se však vyplatí zapracovat jsou vaše dobré vlastnosti, hodnoty, dovednosti. Zkrátka pracujte na tom, abyste byly co nejkrásnější především zevnitř a ono se to projeví i navenek.

Neporovnávejte se s ostatními

Svůj vnitřní dobrý pocit můžete nejlépe podkopat jedním častým nešvarem a to je porovnávání se s ostatními. Ve své podstatě to je nesmysl, protože každý jeden z nás je výjimečný. Všichni jsme zkrátka úplně jiný, máme jiné startovní pole, jiné předpoklady, přednosti i nedostatky. Svému sebevědomí velmi ubližujete, když se trápíte tím, že má vaše kamarádka třeba delší nohy nebo hezčí pleť, protože je to pro vás nepodstatné a nijak vám to nepomáhá. Věřte, že každý má něco a i vaše atraktivní kamarádka s nohama až do nebes vám může závidět třeba váš malý souměrný nosík. Pokud pro sebe chcete udělat něco přínosného, zaměřujte se raději na své přednosti.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno