Zdroj foto: pixabay

Čistění zubů obvykle nebývá tou nejoblíbenější dětskou aktivitou. Právě naopak. Mnoho dětí se tomu snaží vyhýbat, pláčou při tom a mají z toho přímo stres. A nebo jen nevydrží chvíli posedět a čistit si zoubky důkladně. V dnešním článku vám přináším 5 tipů, jak dítku čistění zoubků zpříjemnit.

Pomozte si obrázky

Škola hrou je pro malé děti nejefektivnější způsob učení. A je také největší šance, že na to přistoupí a bude je to hlavně bavit! Děti milují obrázky, nic tedy nezkazíte obrázkovou knihou. Zkuste zapátrat v knihkupectví po knížce s tématikou čistění zubů. Díky tomu se vaše dítko zábavnou formou dozví vše potřebné – JAK a PROČ zoubky vlastně čistíme…

Jděte příkladem

Správné čistění zubů se dítko musí naučit a nejlepší způsob, jak jej to naučit, je jít mu příkladem – čistěte si tedy chrup společně. Děti se totiž učí napodobováním a mohou se díky bedlivému pozorování rodičů lépe naučit správnou techniku.

Zdroj foto: pixabay

Nechte výběr kartáčku na dítěti

Pokud se dítku bude jeho zubní kartáček líbit, o to víc bude ochotnější si zoubky pečlivě čistit. A bude se na to dokonce těšit! Pokud má tedy vaše dítě nějakou oblíbenou pohádkovou postavu či barvu, pořiďte mu zubní kartáček právě s tímto motivem.

Vsaďte na příjemnou příchuť pasty

Jakou používat zubní pastu? Pro úplně malé děti klidně žádnou. Obecně platí, že pastu používat až v době, kdy ji dítě umí spolehlivě vyplivnout. A až ji začnete používat, vyvarujte se pro začátek mentolové příchuti – některé děti to pálí a následně odrazuje od čistění. Vyzkoušejte pastu s nějakou příjemnou příchutí (např. ovocnou) a uvidíte, že bude mít úspěch!

Vymyslete si pohádku

Snad všechny děti zbožňují pohádky. Využijte této jejich lásky k příběhům a bohaté dětské fantazie a pomozte si tematickou pohádkou při čistění zoubků.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno