Krásné a upravené ruce jsou ozdobou žen. Každá z nás by si jistě přála mít perfektní upravené nehty, bohužel už ne každá má to štěstí na jejich dobrou kvalitu. Jak získat vzhled pěstěných rukou, ačkoli jsou vaše nehty slabé, roztřepené, křehké a snadno se vám lámou? Řešením by mohly být gelové nehty! Gelové nehty jsou v poslední době stále oblíbenější a stal se z nich módní trend. Oblíbené jsou především pro své vynikající vlastnosti – tedy pro svou odolnost dlouhou „trvanlivost“. I pokud zastáváte přirozenost, nemusíte se gelových nehtů bát! Jejich provedení bude vypadat přesně tak, jak si budete přát. Stejně tak, jako mohou být dlouhé, výstřední a na pohled vyumělkované, šikovná nehtařka zvládne vytvořit i přirozeně vypadající. Tak, že málokdo pozná, že nejsou pravé.

Jak dlouho gelové nehty vydrží?

Obvykle vydrží 3 týdny až měsíc v dobrém stavu a to aniž byste se o ně musela nějak starat. Záleží také na tom, jak rychle vám rostou vaše vlastní nehty. Některým ženám vydrží gelové nehty i více, než měsíc a jiné už po třech týdnech musí na dodělání, protože je hyzdí příliš velký odrost. Je to tedy individuální.

Kolik stojí?

Cena je také individuální a velmi záleží na konkrétním salónu a také na lokalitě salónu. Obvykle se ale ceny pohybují v rozpětí 500 až 1000 korun za první aplikaci. Za každé další doplnění už se platí méně, obvykle kolem 300 až 800 korun.

Rozhodujete se, zda jít do gelových nehtů? Zvažte pro a proti!

Výhody: Největší výhodou je bezesporu to, že nevyžadují žádnou péči, což je jedním z nejčastějších důvodů, proč si ženy gelové nehty nechávají dělat. Je to velká úspora času a pro nás, co si nedokážeme pěkně nalakovat nehty i nervů, co si budeme povídat! Další výhodou je, že na rozdíl od přirozených nehtů si u gelových můžete dovolit jakýkoli tvar či délku, fantazii se meze nekladou.

Nevýhody: Je nutnost docházet pravidelně každé 3-4 týdny docházet do salónu na doplnění, což mohou některé ženy vnímat jako nevýhodu. Další nevýhodou je, že to zatěžuje vaše nehty a tak po odstranění gelových nehtů mohou být vaše vlastní nehty slabé a lámavé. To ovšem ale pouze do doby, než zase odrostou, takže si s tím nemusíte dělat hlavu!

Gelové nehty doma!

S trochou šikovnosti a finanční investicí se můžete naučit dělat si gelové nehty i v pohodlí domova! Jednak byste si je mohla udělat úplně podle svých představ a také by odpadla nutnost někam docházet. Jakou výbavu byste potřebovala pro modelování gelových nehtů doma?
Nehtový olej – používá se na změkčení a ošetření nehtové kůžičky
Pomerančové dřívko pro odstranění nehtové kůžičky
Kleštičky nebo nůžky na kůžičku
Jemný pilník k zabroušení tvaru nehtu
Leštící blok na zbroušení přírodního nehtu a uhlazení tvarů
Čistič na odmaštění nehtů a výpotky + vatové tamponky
Umělé nehty neboli tzv. tipy
Lepidlo na tipy a gilotina (kleštičky ke zkracování tipů)
Pilník na pilování přechodů, tvarů a zkracování nehtů
Podkladová báze
UV lampa, UV gel
Štěteček na modeláž
+ různé gellaky a ozdoby na nehty

Postup se můžete naučit svépomocí podle dostupných videí na internetu!

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno