Snažíte se zhubnout, máte pocit, že všechno děláte správně, ale váha stále neukazuje vaše vysněné číslo, ba naopak? Mnohdy máme určité nezdravé návyky, které naše snažení nenápadně sabotují a my si to ani neuvědomujeme. Naučte se tyto návyky odhalit a pracovat s nimi. Budete tak o krůček blíže k dosažení své vysněné postavy! Jaké jsou tedy nejčastější dietní chyby?

3 nejrozšířenější dietní prohřešky

Málo jíte

Tou asi nejčastější chybou při pokusu o úbytek hmotnosti je bezesporu drastické omezené přísunu jídla. Ženy tuto chybu dělají s vidinou – čím méně jídla, tím rychleji a více zhubnu. Naše tělo to však vidí jinak. Držením hladovky se dostane do šoku a začne se připravovat na období strádání, čili začne ochraňovat své tukové zásoby na horší časy. Následkem toho pak nejvíce shazuje na svalstvu. Tímto se oslabuje a trpí celý organismus. Navíc takto drsně nastavený režim málokdo vydrží dlouhodobě a nastává další problém, nám všem jistě dobře známý jojo efekt – sice něco zhubnete, ale následně o to více přiberete.

Věříte, že večer se nejí

Toto je další v povědomí lidí velice rozšířený omyl. Také ještě v dalších podobách, jako „Po páté hodině odpolední se nejí“. Ve skutečnosti má tělo dostávat živiny a kvalitní stravu po celý den, přestat jíst teprve až tři hodiny před spaním. Je tedy nesmysl přestat jíst v pět večer, pokud běžně chodíte spát v jedenáct.
Některá pravidla nejsou v jádru úplně špatná, avšak je potřeba při jejich aplikaci použít selský rozum a v případě nutnosti je upravit na míru své situaci a především svému tělu.

Ovoce je zdravé, můžu ho jíst vagon

Někteří si mylně myslí, že když je ovoce zdravé, můžou ho sníst kolik chtějí a tak se jím (ještě ke zbytku jídelníčku) ládují průběžně celý den. Ovoce je ale plné jednoduchých sacharidů. A ty by měly být v redukčním jídelníčku v omezeném množství, nejlépe konzumované v dopoledních hodinách, aby mělo tělo čas spálit přebytečné kalorie.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno