Péče o miminko musí být vždy pečlivá a důkladná. A to ve všech směrech – i o dětské vlásky se musíte speciálně starat. Jemné dětské vlásky totiž potřebují jinou péči, než vlasy dospělých. Zaměřit byste se měli nejen na vlasy, ale také na vlasovou pokožku, aby byla zdravá poté z ní porostou přirozeně zdravé, krásné vlasy.

V mnoha porodnicích, když se novopečeným maminkám ukazuje koupání miminka, se učí, že by se měli koupat každý den včetně hlavy. Mnohem lepší však pro dětskou pokožku je méně časté koupání, pokud se miminko neušpiní či není horké počasí, kdy se potí. Na samotné umytí mnohdy dostačuje a je lepším řešením pouhá voda. Zkrátka a dobře, nic se nemá přehánět a to platí i pro koupání a mytí vlasů – pro citlivou dětskou kůži to platí dvojnásob.

Mycí produkty vybírejte s rozumem

Chemikálie obsažené v šamponech pokožku hlavu příliš a zbytečně vysušují. Následkem toho se pak také více vlásky mastí. Vyberte tedy složením nezávadný, nejlépe přírodní šampon. Doporučuji používat produkty z šípku, kopřivy či měsíčku. Tyto produkty na přírodní bázi nejenže vlasy zvláčňují a hydratují, ale také podporují jejich odolnost. Rovněž se doporučuje, aby dětské šampony obsahovaly přírodní oleje – ideálně mandlový či sezamový. Oleje podporují elasticitu pokožky a také ji hydratují. Pamatujte, že ne každý šampon, který je označen jako dětský, je skutečně šetrný. Vždy raději prostudujte složení – chceme pro své děti přece to nejlepší, no ne?

Velice populární se také stále metody z angličtiny no shampoo, tedy bez šamponu.Výsledkem mytí pouhou vodou jsou překvapivě lehké, kvalitní a zdravé vlasy.

Vysoušení

Po umytí vlásky jemně vysušte ručníkem. Nikdy je nedrhněte příliš silně. Vysoušení fénem se u dětí nedoporučuje a když už je tu nutné, tak alespoň vlažným vzduchem, nikdy ne horkým.

Česání

Mnoho dětí tuhle proceduru zrovna nemiluje a pak je česání boj. Pokud mezi ně patří i vaše dítko a česání ho tahá, na trhu existuje spoustu produktů, které vám to mohou usnadnit. Začíná to u vhodného šamponu, po kterém budou vlásky jemnější, dopomoci si můžete také speciálním sprejem. Zásadní je však hřeben – pořiďte si speciální šetrný hřeben určený na rozčesávání.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno