Máte doma malé miminko a chtěli byste sobě i jemu dopřát pobyt u moře? Kdy jet s miminkem k moři? Ačkoliv miminka a vůbec děti do 2 let věku mají raději svůj stereotyp a domácí prostředí, za určitých podmínek s ním k moři vyrazit můžete.

Jeďte raději na jaře nebo na podzim

Protože s miminkem nejste závislí na školní docházce a nemusíte jen v době hlavních prázdnin, využijte toho a jeďte k moři mimo sezónu. Nejenže tam bude výrazně méně turistů, ale hlavně horko již nebude takové a miminko se lépe aklimatizuje.

Jet autem, autobusem, nebo letět letadlem?

Ani jedna z možností není dokonalá, protože všechny cesty budou dlouhé, v letadle navíc hrozí zalehnutí uší, což je pro miminka mimořádně nepříjemné. I pro ostatní cestující nebude zrovna snesitelné, když bude miminko po celou cestu brečet. Pokuste se ale všechno cestování směřovat na dobu, kdy bude miminko pravděpodobně co nejvíce spát.

Na pláži ve stínu

S miminkem choďte na pláž ráno, dopoledne a pak až pozdě odpoledne. Samozřejmostí y měl být slunečník nebo stan, ve kterém dítě může pobývat. I ve stínu jej mažte opalovacím krémem s vysokým faktorem, na hlavě by mělo mít klobouček a popř. i brýle s UV filtrem.

Jídlo a pití

Cestujte jen do destinací, kde je zaručena kvalitní pitná voda – nejlépe v plastových lahvích. Pokud miminko plně kojíte, je to ta nejlepší varianta. Pokud již dostává příkrmy, pak byste mu měli podávat nejlépe hotovou kojeneckou výživu. A pokud mu chcete dopřát ovoce, pak jen to, které se celé loupe.

Pozor na infekce

Protože vaše děťátko nemá dokončená povinná očkování, je mnohem více náchylné na různé infekce. Neměli byste tedy jezdit do exotických destinací, do tropických zemí nebo do míst, kde není možné dodržovat základní hygienu.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno