Dárek k narození miminka: Někomu z vaší rodiny nebo přátel se narodilo dítě a vy si lámete hlavu s tím, co byste na první návštěvu měli donést. Potěšíme vás, zas až taková věda to není. Probereme každou kategorii běžně kupovaných dárků a zhodnotíme pro a proti.

HRAČKY

Ano, asi to zažíváte dnes a denně. Narodí se tvoreček, kterého kromě mléka nic nezajímá, ale po pěti návštěvách má zásobu hraček na 5 let. Koupíte-li hračku, neuděláte fatální chybu, ale může se stát, že donesete dříví do lesa, zvlášť u druho nebo třetirozeného dítěte. Pokud tedy nejste úplně bez fantazie, nechte koupi hraček pro ty ostatní.

OBLEČENÍ

Oblečky pro miminka jsou neskutečně roztomilé, hlavně ty ve velikosti 56. Roztomilé ano, ale ne příliš praktické. Téměř každá maminka si totiž oblečky do začátku pořídí, takže je nepotřebuje. Pokud se rozhodnete darovat oblečení, sáhněte až po větších velikostech. Zároveň také zvažte, jestli oblečení je vůbec potřeba, pokud se rodině narodila po dvou letech druhá holčička, asi toho mají dost.

DÁRKY Z DROGERIE

Možná si gratulujete, že jste přišli na tak nedocenitelný dárek jako je balík plen a patero vlhčených ubrousků. Pro většinu maminek zatím neexistuje vděčnější dárek, ale raději dopředu nenápadně vysondujte, jestli náhodou maminka nehodlá používat látkové plenky nebo se zdaleka vyhýbat jakékoliv chemii. Potom by šlo o celkem trapný moment pro vás i pro ni. Zbytečně nepořizujte ani lahvičky, nikdy nevíte, jestli budou vůbec potřeba.

PRAKTICKÉ DÁRKY

Látkové pleny, fusak, deka, lehátko, bryndáky, lžičky na příkrmy, odsávačka na hleny, chůvičky. Dárkem, který rodiče stoprocentně využijí, jednoznačně překvapíte a potěšíte, raději však zjistěte, jestli už ho nepořídili.

KREATIVNÍ DÁRKY

Sada na obtisk nožiček, poukaz na rodinné focení nebo plavání s kojenci, prázdné fotoalbum, poukázky do obchodu s dětským textilem nebo do hračkářství. Pokud jde o dar originální a přesto praktický, směle do toho. Nejste-li si jisti, poraďte se s nějakou zkušenou matkou, ta vám řekne.

A když skutečně nevíte, nestyďte se rodičů prostě na rovinu zeptat, nejspíš budou rádi, že to taky někoho napadlo.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno