S dlouhými zimními večery se už nějak poperete, což o to. Uložíte děti do postýlek a radostně se oddáváte čemukoliv, co je pro vás v dané chvíli prioritní. Ale co s kupou znuděných dětí na tabletech, když už několikátý víkend v řadě, co se počasí týče, stojí leda za starou bačkoru? Nezoufejte, inspirujte se.

  • Cesty za poznáním

Přímo takto explicitně to dětem rozhodně nepodávejte, ale zjednodušeně jde o následující – vyzkoumejte, která muzea mají otevřeno, a vyjdete se do nich. Ukažte svým dětem, že návštěva muzea se nerovná nejnudnější zážitek pod sluncem. Čechy, Morava i Slezsko nabízejí mnoho i pro děti poutavých expozicí.

  • Sportem ke zdraví

Asi byste raději dali přednost relaxaci u televize, nicméně vaše rodičovské svědomí se bouří. Pak udělejte něco málo pro sebe i pro děti. Zajděte na bazén, bruslařský stadion nebo si třeba zarezervujte kurt na badminton či ping-pongový stůl.

  • Zoo

Možná si teď klepete na čelo, že poslední co vás při sněhovo-dešťovém víkendu láká, je popocházení v poloprázdné ZOO. No, záleží na stupni vaší odvahy, nicméně kdy budete mít šanci si ZOO projít pro změnu v klidu, bez tisíců lidí proudících kolem vás?

  • Dětská herna

Pokud máte zrovna co slavit, blahosklonně nabídněte dětem půldenní návštěvu dětského parku nebo herny. Vaše peněženka sice určitou ztrátu pocítit může, ale vy budete konečně pár hodin nerušeně sedět a užívat si, že své nejmilejší nevidíte ani neslyšíte (do doby, kdy někdo z nich spadne z houpačky).

  • Konec domácímu stereotypu

Maminka dopoledne vaří výborný oběd, tatínek sleduje televizi a děti se celkem úspěšně adaptují na zajetý model. Máte nejvyšší čas tento model aspoň trochu narušit. S podezřelým nadšením děti zapojte do společné soboty. Nechte je uvařit jídlo, složit s tatínkem novou postel, vymyslet odpolední program. Můžete si všichni zahrát stolní hru, namalovat rodinný obraz na hříšně velký formát papíru nebo společně vytvořit na počítači prezentaci své rodiny, kterou mimochodem můžete k jubileím darovat pokrokovým prarodičům.

Tajemství spokojených víkendů tkví ve vyváženosti. Každá rodina potřebuje jednou za čas prolenošený víkend, stejně jako každý normální člověk (dítě i dospělý) potřebuje zažívat něco nového i zábavného. Při volbě programu se snažte vzít v potaz zájmy a potřeby každého člena a nebojte se dětí zeptat na názor. Čekají vás skvělé dny.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na