Topíte se v slzách, protože váš muž na nesnesitelně dlouhou dobu (ať už jde o dva měsíce nebo o dva roky) odjíždí za lákavým výdělkem daleko za hranice naší země. Jak to zvládnete, budou si ho vůbec děti pamatovat, stojí ty peníze za odloučení? Vezměte si kapesník, ať se vám nerozmaže řasenka, a čtěte postřehy ženy, která ví, o čem píše.

Na jak dlouho?

Nejpalčivější otázkou a pravděpodobně vaším prvním dotazem, který následoval, jakmile jste se vzpamatovala ze šoku, který vám partner způsobil, je vyděšené „Na jak dlouho?“ Možná jste právě na svých hormonech frčící matka, ale určitě dokážete uznat, že krátkodobá stáž, navíc dobře finančně ohodnocená vaší rodince i kariéře manžela může jedině pomoci. Pokud však doba, po kterou se neuvidíte, překročí dva, tři měsíce, byla bych opatrná.

Kam?

Není Švýcarsko jako Čína, že? Vyráží-li váš muž s nadsázkou řečeno za pár kopečků, máte větší šanci na častější návštěvy nebo lepší komunikaci, kterou neznemožňuje například časový posun. Přece jen, když vám manžel odjede do Anglie, můžete přinejhorším pobrat děti a zaletět ho navštívit, do jižní Ameriky už to bude složitější.

Za kolik?

Pokud máte muže dobrodruha tak jako já, zpozorujete nadšení v jeho očích už jen z toho, že vyjede do zahraničí, nicméně spočítejte si, jestli na tom skutečně vyděláte. Pokud jede na západ, nestačí se radovat z astronomického platu, ale také počítat s o mnoho vyššími výdaji. Zjistěte, co všechno zaměstnavatel bude hradit a rozhodujte se moudře.

A co děti?

Máte-li dítě nebo děti, je třeba každé rozhodnutí zvážit ještě zodpovědněji. Je jasné, že početné rodině se nějaká ta koruna, euro nebo dolar navíc hodí, ale je třeba si uvědomit, co je v sázce. Dlouhodobá nepřítomnost manžela a otce v rodině nevede k ničemu pozitivnímu. Proto, pokud máte tu možnost, pobývejte v zahraničí s partnerem. Pokud ne, snažte se zařídit časté návštěvy.

Manželství na dálku zvládnout jde, nicméně musíte mít oba před očima cíl, ke kterému spějete. Pokud budete odděleni příliš dlouho, budete si na sebe zase dlouho zvykat. Buďme ovšem rády, že žijeme v době moderních technologií, kdy pyšnému tatínkovi můžete denně poslat deset videí vašich dětí a ještě si zavolat přes skype nebo messenger. Hlavně nevěšte hlavu, utěšujte se, že to nebude navěky a užijte si každou společně strávenou chvíli.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na