Která z nás by netoužila po tom být zdravá a krásná po celý svůj život? Přestože je náš vzhled do velké míry ovlivňován geneticky, jsou určité činnosti, kterými mladistvý vzhled můžeme podpořit. Kromě dodržování obecných zásad zdravého životního stylu, pravidelného cvičení a kosmetické péče, můžete do svého jídelníčku zařadit potraviny, které prokazatelně omladí vaši vizáž. Které to jsou?

⦁ Zelený čaj

Zelený čaj je známý především pro svůj vysoký podíl antioxidantů, které spolehlivě bojují proti volným radikálům, které se do těla zpravidla uvolňují při vyšší psychické zátěži. Kromě toho obsahuje polyfenoly, které příznivě ovlivňují tvorbu kolagenu, tedy hlavní bílkovinovou složku kůže. Díky tomu dokáže do velké míry potlačit příznaky jejího stárnutí.

⦁ Hořká čokoláda

Pokud do svého jídelníčku zařadíte vysokoprocentní čokoládu (tedy 70% a více), snadno si zajistíte vysoký přísun antioxidantů, které mají prokazatelně pozitivní vliv na zmírnění procesu stárnutí organismu. Kakao a kvalitní čokoláda mají navíc vyšší podíl antioxidantů než brusinky nebo borůvky. Kromě toho snižuje krevní tlak, podporuje správnou činnost srdce a má vliv také na vzhled a pružnost pleti.


⦁ Zelenina

Také zelenina je bohatá na antioxidanty, a kromě nich obsahuje vysoké množství dalších živin, vitamínů a minerálů. Má prokazatelně pozitivní vliv na naše zdraví a funguje především jako prevence před srdečními chorobami a volnými radikály. Z toho důvodu by měla tvořit převážnou většinu našeho jídelníčku.

⦁ Extra panenský olivový olej

Extra panenský olivový olej se řadí mezi nejzdravější rostlinné tuky vůbec. Má protizánětlivé účinky a přirozeně podporuje elasticitu pleti. Kromě toho ji chrání před slunečním zářením. Dále naše tělo preventivně chrání před kardiovaskulárními onemocněními a snižuje krevní tlak. Do jídelníčku ho snadno zařadíte tím, že kápnete jeho malé množství do zeleninového salátu nebo na kousek tmavého pečiva.

Více článků najdete na portálu mamci.cz 

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno