ovocné šťávy

Slyšela jste někdy o očistě šťávami? Restartování těla za pomocí čerstvých šťáv je poměrně nový trend, který do naší země pomalu ale jistě míří především od odborníků zdravé výživy ze západu. Spočívá v tom, že po 3 dny nekonzumujete nic jiného než čerstvé ovocné nebo zeleninové šťávy. Mezi její největší výhody patří, že vašemu tělu na nějakou dobu uleví od procesů trávení, vyčistí vaše střeva od odpadních látek a obnoví nebo vylepší funkci některých dalších orgánů trávicího traktu. Jsou lidé, kteří tuto očistu absolvují na 1 den, 3 dny, týden anebo celý měsíc. Už pouhý jeden den bude mít bezesporu pozitivní vliv na vaše zdraví, ale aby pro vás byly zaznamenatelné, doporučují se alespoň na 3 dny. Pokud se rozhodnete očistu absolvovat, rozhodně byste se měla nejprve poradit se svým lékařem, zejména pokud máte nějaké zdravotní problémy. Obvykle ale platí, že 3 dny jsou doba, která nikomu nijak zvlášť neuškodí, ba naopak. Co všechno můžete od očisty šťávami očekávat?

žena pije

  • Zhubnete

Konzumací šťáv dost omezíte svůj denní příjem kalorií, proto první, čeho si pravděpodobně všimnete je nižší váha. Ta by ale rozhodně neměla být vaší hlavní motivací pro očistu.

  • Scvrkne se vám žaludek

Po očistě vám budou stačit mnohem menší porce jídla než předtím. Proto bývá ideální očistu zařadit na začátek nějaké diety.

  • Budete mít hlad

Protože konzumujete džusy bez obsahu vlákniny, tělo je bude vnímat jako vodu nebo jiné tekutiny. Připravte se na pořádný hlad. Ten ovšem vždycky můžete zahnat další šťávou.

  • Projeví se detoxikační příznaky

Zejména pokud jste předtím nejedla úplně nejlépe, budou vás pronásledovat detoxikační příznaky. Mezi nejběžnější z nich patří bolesti hlavy, mlha před očima a celková slabost. No a samozřejmě také rozkolísanost nálad. I přesto to za to stojí. A jaro je pro očisty přímo ideálním obdobím.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno