I když je v dnešní době císařský řez poměrně běžným zákrokem, stále je to veliký zásah do těla a počítá se mezi velké operace. Stejně jako po každé jiné operaci tedy budete potřebovat čas na zotavení. Do každodenního života je potřeba se vrátit opatrně a nepřepínat se. Tím zamezíte možným komplikacím.

Dodržte šestinedělí

Než začnete cvičit, určitě počkejte nejméně šest až osm týdnů. To platí u každého porodu, tedy i u u přirozeného. Ovšem po císařském řezu platí tato opatření dvojnásob! Císařský řez totiž nechá na vašem těle ránu, která potřebuje čas a klidový režim na zhojení.

Začněte zlehka

První cvičení po císařském řezu by mělo být nenáročné – těhotenství a s ním spojený nedostatek pohybu způsobily, že vaše svaly byly nataženy a potřebují se postupně dostat do původní formy. Takže i když jste byla před těhotenstvím velmi akční a v hodně dobré formě, stejně začínejte s fyzickou námahou zlehka. Zátěž přidávejte postupně a až během několika měsíců se můžete vrátit k běžnému tréninku, jaký jste měla před otěhotněním.

„TIP: Přečtete si tento návod jak na hubnutí po porodu. Dozvíte se tipy co jíst a jaké jsou cviky jsou pro vás vhodné.“

Buďte opatrná

Buďte na sebe opatrná, abyste předešla komplikacím či případným zraněním při cvičení. Před začátkem a na konci cvičení si vždy dejte pár minut na zahřátí. Nezapomínejte taky na příjem dostatku tekutin. Pokud cítíte bolest, ihned ukončete cvičení.

Nebuďte na sebe přísná

Může se stát, že budete na cvičení příliš unavená či se unavíte velmi brzy a nebo že vás budou ovládat pocity smutku či úzkosti. Tyto potíže nastávají v důsledku hormonálních změn a procesů po porodu. Nebuďte na sebe přísná a zkrátka cvičte, když chcete a můžete (tedy, když vám to situace dovoluje). Cvičení vám v konečném důsledku může pomoct cítit se lépe a dá vám energii na péči o miminko, protože pohyb dodává tzv. pocity štěstí.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno