Každá žena někdy potřebuje vypnout, odpočinout si a zrelaxovat se. A myslím, že mi dáte za pravdu, že vytížená unavená maminka to potřebuje jako sůl. Dopřejte si relax! Nemusíte odjíždět nikam na welness, hravě to zvládnete i v pohodlí domova. Připravte si bylinkovou koupel, na kterou jen tak nezapomenete!

Kdo se po těžkém dni netěší, až si konečně lehne do vany? Komu by to nebylo příjemné? Horká voda s pěnou je sice příjemná, ale existuje ještě něco mnohem lepšího. Něco, co vám kromě relaxace nabízí i léčivé a uklidňující účinky. Bylinná koupel! Zkoušely jste ji už?

Jaké bylinky se do koupele nejvíce hodí?

Nejoblíbenější bylinkou je heřmánek, který je známý pro své zklidnění a ulevení od bolesti, dokonce i od hmyzích štípanců! Horká lázeň z eukalyptu se zase doporučuje pro vyčištění dýchacích cest. Vůně levandule, jak jistě víte, skvěle uvolňuje napětí, odstraňuje stres a jako bonus budete mít pokožku hebkou jako miminko. Mátu známe jako pomocníka při bolesti hlavy a měsíček zase podporuje léčbu kožních onemocnění. Bylinky však můžete použít téměř jakékoli, fantazii se meze nekladou – pampeliška, zázvor, bazalka, meduňka, lípa, šalvěj aj. Každá z nich má svůj unikátní léčivý účinek. Příjemná také může být koupel provoněná květy růže.

Voňavou léčivou lázeň ještě dolaďte a doveďte k dokonalosti skrz detaily

Použijte esenciální olej – levandulový, citronový, růžový, jasmínový, rozmarýnový atd. U esenciálních olejů, jakožto velmi silných přípravků, vždy dbejte na pokyny výrobce v příbalovém letáku – vždy je řeďte se základovými oleji v poměru 1 ku 3.
Sůl z Mrtvého moře – obsahuje velké množství minerálů, má omlazující účinky na vaši pokožku a detoxikuje.

Užijte si to!

Bylinková koupel není jenom koupel, měl by to být pro vás rituál, kdy si uděláte čas jen sama na sebe, nikam nespěcháte a užíváte si vůni bylin, pohodu a odpočinek. Udělejte si příjemnou atmosféru, kterou vám pomůžou dotvořit svíčky, vypněte mobil, naplno se oddejte léčivé vodě, dýchejte pomalu a zhluboka. Ve vaně zůstaňte tak dlouho, dokud vám to bude příjemné.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno