Slavné děti můžeme rozdělit do dvou skupin: buď se jedná o děti slavných rodičů, anebo se proslavily až děti (reklamou, filmem). Řeknete si asi, jaké tak mohou mít tyto děti problémy. Ale věřte, není jich málo.

Rodiče promítají do dítěte své sny

Mnoho dětí by mohlo vyprávět, že ony samy takový úspěch nechtěly, že je spíše jejich rodiče motivovali, aby byly slavné. Tyto děti pak nenaplňují svůj sen, ale sen rodičů, kterým se tento sen nepodařilo splnit. Pak takové dítě, přestože je „slavné“, není šťastné, protože by rádo dělalo něco úplně jiného. A což teprve, když se jedná o introverta, který se musí chovat jako extrovert? Pak zcela popírá svou skutečnou identitu a sláva mu nic dobrého nepřináší, spíše naopak.

Slavné děti si neužijí dětství

Slavné děti nesmějí chodit pozdě, mají vlastní harmonogram, který je potřeba vždy dodržet. Modelky tráví hodiny na mole, herečky zase celé dny na place. Není možné si hrát, není čas na kamarády, nesmí přijít zašpinění atd. Tak si malí slavní vůbec neužijí dětství a vklouznou rovnou do světa dospělých – bohužel i se všemi jeho negativy (kouření, alkohol, drogy, sex, psychické problémy). Ztracené dětství jim nikdo nevrátí.

Žijí v uzavřeném světě a nevědí, jaký je „skutečný“ život

Slavné děti, například malé herečky nebo modelky, žijí v uzavřeném světě, který má naprosto jiná pravidla než svět venku. A tak se nenaučí komunikovat s „normálními“ vrstevníky, nebo jim to přijde „divné“. Odmalička jsou nuceni k nepřirozenému chování – problém je ale v tom, že oni si na něj zvyknou a přijde jim jako naprosto normální. Obvykle také nedostudují školu a nenaučí se žádné povolání pro případ, že by se jim v herectví/modelingu nevedlo.

Jsou okouzleni penězi a ničeho si neváží

Další stinnou stránkou slavných dětí (i když ne všech) může být to, že vše přepočítávají na peníze a ničeho si neváží, tím méně lidí, vztahů, a dokonce i svých rodičů. Jakmile rodiče zestárnou a již nebudou moci podat svým dětem pomocnou ruku, pak nejspíš ani tyto děti nebudou jevit o rodiče zájem. Takovýto postoj se může promítnout i do vztahů s partnerem, nebo dokonce vlastními dětmi.

A proto těmto slavným dětem není potřeba závidět, protože svých problémů mají více než dost.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno