Bezesné noci vašeho dítěte bývají velmi náročné nejen pro něj, ale pro celou rodinu. Pláč, konejšení a mnohdy také nejasný důvod, vedou k tomu, že jsou maminky čím dál tím vyčerpanější a zoufalejší. Pokud i vy hledáte odpovědi na otázky, a možná řešení vašeho problému, inspirujte se dnešním článkem.

Nadměrná únava

Neschopnost spát z důvodu vyčerpání? Ano, čtete správně. Právě nadměrná únava bývá velmi častým důvodem bezesných nocí vaší ratolesti. Jak to můžete vyřešit? Zkrátka a jednoduše, dbejte na pravidelný režim. I přestože vaše dítko roste jako z vody, neznamená to, že byste měla vynechávat odpolední šlofíky, anebo protahovat dobu, po kterou je vzhůru. Zkuste se na chvilku navrátit ke starému režimu a všímejte si, zda se něco změnilo.


Náhlé změny

Co se ve vašem rodinném životě v poslední době děje? Přestěhovali jste se? Narodil se vám do rodiny nový přírůstek? Nebo snad vaše dítko začalo chodit do školky? Tyto a další životní změny mohou vaší ratolest pěkně potrápit. V tomto případě pomůže jediné – promluvit si spolu o celé situaci. Ujistěte ho, že je všechno v pořádku a dejte jim pocit lásky a pochopení.

Hlad

Hlad bývá dalším častým důvodem bezesných nocí. Není ale vhodné učit vaše dítko jíst uprostřed noc. Místo toho dbejte na pravidelný stravovací režim přes den. Ujistěte se, že je jeho strava vyvážená, a že mu nechybí žádné důležité živiny.

„Zlí duchové“

Neodůvodnitelný strach ze tmy, duchů nebo „bubáků pod postelí“ může být další příčinou nevyspání. Pokud je tomu tak, promluvte si s vaším dítkem, uklidněte ho, a zapojte do večerního režimu různé rituály. Můžete vašemu dítku například pořídit noční světlo, anebo vystříkat pokoj levandulí, která podporuje kvalitní spánek.

A jak vaše dítko uklidňujete vy? Využila jste někdy těchto tipů? Zabraly vám?

Více článků najdete na portálu mamci.cz

1 komentář

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno