Bláznivé diety: Každá žena touží po krásné postavě, mnohdy za jakoukoli cenu. A proto se vymýšlí všelijaká bláznivá dietní opatření. Nejlepší cestou, jak být fit a mít štíhlou linii, je samozřejmě zdravý životní styl, střídmý jídelníček a pohyb. My si dnes však povíme o té druhé straně mince, tedy o těch nejšílenějších dietách, které lidé vymysleli, aby se co nejrychleji zbavili přebytečných kil.

Ovocná dieta

Jak již název velmi jasně napovídá, po celou dobu diety se konzumuje pouze ovoce. Někteří dokonce věří, že takovou stravou se dříve živili Adam a Eva. Nazývají to jako jakýsi „návrat do Ráje“. Ve skutečnosti však tato dieta může být nebezpečná a rozhodně se nedoporučuje. Při takové dietě se tělo musí poprat se zoufalým nedostatkem bílkovin, vápníku, železa a dalších důležitých prvků pro zdravé fungování těla.

Spací dieta

Tato dietní metoda je bezesporu jedna z těch nejbláznivějších a nejabsurdnějších. Spočívá v tom, že když spíte, nejíte. Prosté, že? Pro lenochy skvělá věc, protože dietní opatření tkví v dlouhém spánku, i během dne. Zda tato dieta funguje či ne je druhořadé, protože je to velmi nezdravé a dlouhodobě neudržitelné. Navíc málokdo si může dovolit tolik spánku.

Baby dieta

Co si představit pod pojmem baby dieta? Jednoduše se stravujete tak, jako ti nejmenší – jako miminka. Baby dieta spočívá v netučné, neslané a chemicky neupravované dětské stravě. Dokonce i velikost porce musí být miminkovská. Za to se ale při baby dietě jí až čtrnáctkrát denně! Této dietě holduje kupříkladu slavná krásná herečka Jennifer Aniston, jejíž postava je snem mnoha mužů i žen po celém světě.

Pravěká dieta

Pravěká dieta jde hluboko do historie lidstva a její filozofie se odvíjí od názoru, že naši předci jedli jen rostliny a to, co si ulovili a byli mnohem zdravější, než my. Tato dieta se tedy kromě redukce hmotnosti snaží dosáhnout i lepšího zdravotního stavu. Pravěká dieta odmítá rafinovaný cukr, mléčné výrobky, obilí, sůl a zpracované oleje. Konzumují se ryby, libové maso, zelenina, ovoce, ořechy a kořínky.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

1 komentář

  1. jedna perlička, která se nedávno objevila: přežírací dieta. napráskat se tak, až člověk nebude mít na jídlo ani pomyšlení. to se musím smát! já se dokážu přežrat až do bezvědomí, do zástavy dechu i do stavu, kdy mám chuť na jídlo i ve chvíli, když zrovna zvracím.
    nejšílenější dieta je podle mě ta, když se člověk začne o výživu zajímat a upravovat si jídelníček na základě odborných informací. přece jen, pokusy o zhubnutí mají mnozí na doživotí, takže na nějaké to studium je času dost. a lidé jako já, kterým nepomůže ani svěcená voda, si můžou alespoň říct, že to zkusili pořádně.

Vložit komentář

Vložte prosím komentář!
Vložte zde prosím jméno