Ráno vstát z postele a hned vypadat báječně. To je sen snad každé ženy. Spousta z nás by nejraději líčení ze své ranní rutiny vypustila, ať už z jakéhokoli důvodu. Možná na sebe nechcete nic patlat, nebaví vás to, nebo si místo líčení raději chcete přispat? Spojuje nás jediné – myslíme si, že s make-upem jsme hezčí, atraktivnější. Některé ženy se bez make-upu cítí naze, zranitelně a líčí se, i když jdou jen do obchodu přes ulici. I pro tyto ženy je tento článek s vychytávkami, jak vypadat dobře i bez líčidel.

Pečujte o svou pokožku

Kruhy a váčky pod očima, zarudlá nesjednocená pleť, sem tam nějaký ten pupínek… Známe to všechny. Ženy používají make-up, aby zakryly nedostatky pleti. Nicméně je to jen záplata na problém, ovšem ne řešení. Dopřejte své pleti to, co skutečně potřebuje – důkladnou péči. Pleť si čistěte dvakrát denně. V žádném případě nepoužívejte mýdla, která nejsou na pleť přímo určená. Místo utrácení peněz za make-up si pořiďte raději kvalitní pečující kosmetiku.

Spánkem ke kráse

Dostatečný spánek (což je alespoň 8 hodin) patří mezi nezbytnou součást péče o vaši pleť. A samozřejmě pozitivně ovlivňuje váš zdravotní stav obecně. Kromě délky vašeho spánku je i důležitá doba, kdy ulehnete do postele. Ideálně choďte spát před půlnocí, protože po 12. hodině začíná vaše tělo produkovat jeden z hormonů, který se podílí na vaší kráse – melatonin. Spaním na zádech předejdete zbytečné předčasné tvorbě vrásek.

Obočí, jako střed pozornosti

Na nenalíčeném obličeji poutá největší pozornost obočí. Vzhled obočí je velmi důležitý, neboť utváří náš obličej, výraz. Úpravou obočí můžete svému obličeji buď hodně pomoct nebo naopak hodně uškodit. Důležitý je vhodný tvar, který koresponduje s tvarem vašeho obličeje a v neposlední řadě také vhodná barva. S obočím si můžete nechat pomoci od profesionálů. Pokud nemáte tak husté obočí, jak byste si přála, doporučuji ricinový olej.

Natočte si řasy

Asi každá žena miluje dlouhé výrazné řasy, ne každá však na sebe chce denně patlat řasenku. Ať už je to proto, že chcete ušetřit svůj obličej před kosmetikou, nebo vám z řasenky slzí oči…  Místo řasenky začněte používat pouhé kleštičky na řasy. K čemu jsou dobré? S pomocí kleštiček na řasy budou vaše řasy vypadat delší, hustější a silnější. Sáhněte raději po kvalitnějších kleštičkách – doporučuji kovové kleštičky, nikoli plastové či gumové.

Nezapomínejte na rty

I rty potřebují nějakou tu péči. Dopřejte svým rtům peeling, pravidelně je čistěte kartáčkem a používejte kvalitní balzámy. Balzámy s UV faktorem ochrání vaše rty i před vlivy extrémního počasí. Dejte sbohem suchým a popraskaným rtům! Díky správné péči budou vaše rty jemné, hladké a zkrátka k zulíbání.

Více článků najdete na portálu mamci.cz

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
angie Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
angie
Host
angie

Kleštičky na řasy jsou to nejhorší, řasy lámou a hodně ničí. To už je mnohem lepší a šetrnější řasy jednou za ¼ roku nabarvit a nechat udělat trvalou a používat na ně výživu, nebo olej. Řasy díky tomu budou krásné a husté. Ale kleštičky fakt ne…